Kā informējām iepriekšējā laikraksta numurā, Madonas novada dome ārkārtas sēdē par Barkavas un Ošupes pagasta pārvalžu vadītāju iecēla Aigaru Šķēlu, visiem klātesošajiem deputātiem balsojot „par".
Aigars Šķēls ir Madonas novada Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs, kas jūnijā tika iecelts arī par Barkavas pagasta pārvaldes vadītāja p. i. Tagad viņš ir otrais pārvalžu vadītājs novadā, kuram uzticēta divu pagastu pārvalžu vadīšana. Pirms gada – 2018. gada 27. jūnijā – par pārvaldes vadītāju Bērzaunes un Mārcienas pagastā ar 2018. gada 1. jūliju tika iecelts Edgars Lācis.
Domes finanšu un attīstības komitejas sēdē situāciju raksturoja Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts: – Kā mēs zinām, darba attiecības ar līdzšinējo Barkavas pagasta pārvaldes vadītāju Mārtiņu Tomiņu ir izbeigtas. Jautājums ir – kā tālāk rīkoties? Vai meklēt Barkavas pagasta pārvaldes vadītāju vai apvienot vairāku pagastu pārvalžu vadīšanu ar vienu pārvaldnieku? Ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls, jau savulaik vadot gan Ošupes, gan Dzelzavas pagastu un tagad vairākus mēnešus – Ošupes un Barkavas pagastu, jāatzīst, ka viņš ar šiem pienākumiem ir sekmīgi ticis galā. Šis jautājums ir skatīts un ņemts vērā, ka šie pagasti atrodas blakus. Tāpat arī Aigaram Šķēlam jau ir piedāvāts šāds risinājums. Lai noskaidrotu barkaviešu viedokli, tika rīkota tikšanās ar iedzīvotājiem Barkavas pagastā. Tās laikā izskanēja dažādi viedokļi. Tīri emocionāls viedoklis bija tāds, ka iedzīvotājiem gribas savu pārvaldnieku, lai tas visu laiku būtu uz vietas. Bet, uzdodot jautājumu, piemēram, kādas problēmas ir bijušas šajā periodā, kad Aigars Šķēls jau ir pildījis Barkavas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus, faktiski argumentu nebija. Līdz ar to ir priekšlikums līdzīgi kā Bērzaunes un Mārcienas gadījumā, kad to vadība tika uzticēta Edgaram Lācim, arī Aigaru Šķēlu iecelt par divu pagastu pārvalžu vadītāju.
Deputāts Andris Sakne sēdē izteica nostāju, ka, nezinot vēl, kāda alga tiks noteikta pārvaldes vadītājam, Aigaram Šķēlam tikšot dots jau papildu darbs. Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs un pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts uzsvēra, ka pozitīva lēmuma gadījumā uz domes sēdi būs jautājums par amatvienību saraksta grozījumiem, kas ietvers algu likmi.
Savukārt deputāte Antra Gotlaufa, kā arī vairāki deputāti izteica vēlmi uzklausīt paša Aigara Šķēla viedokli.
– Tas noteikti nav bijis mans pašmērķis kāpt pa karjeras kāpnēm tādā veidā – mēģinot vadīt divus vai vairāk pagastu. Mana motivācija šobrīd, skatoties nedaudz uz priekšu, ja tik tiešām sagaidīsim izslavēto teritoriālo reformu, – šādā veidā varbūt mēs būsim nodrošinājušies, lai paliktu šādā formātā, jo, ja katra pārvalde pastāvēs atsevišķi, es saskatu draudus, ka Ošupes pagastu varētu pielikt Lubānas blokam, kas man ne visai labi šķiet. Tomēr šis veidojums, kas tagad izveidojies, ir normāls un labi strādājošs, – savu viedokli un skatījumu sēdes laikā atklāja Aigars Šķēls.
Turpinot diskusijas, deputāts Aleksandrs Šrubs informēja, ka tikšanās laikā ar Barkavas pagasta iedzīvotājiem viedokļi esot bijuši dažādi: – Es arī esmu parunājis ar vietējiem iedzīvotājiem personīgi – nekādu pretenziju pret Aigaru Šķēlu nebija. Nelielas bažas visiem rada aspekts, vai Aigars Šķēls deķīša stūrīti nevilks uz savu (proti, Ošupes pagasta. – Red.) pusi. Izrunājām to visu ar iedzīvotājiem, un arī viņi piekrīt, ka viens no labākajiem variantiem ir tāds, ka tiek izskaidrota situācija, kā tiek veidots pārvaldes budžets un kā tas tiek tērēts. Līdz ar to visas lielākās pretenzijas, kā es to sapratu, bija par to, ka nebija pietiekamas informācijas par pašu pārvaldības veidu – kāds tas ir un kāds tas būs. Kopš vasaras sākuma līdz šim brīdim, kamēr Aigars Šķēls strādā, viss ir bijis kārtībā, darbi pārvaldē notiek. Domāju, ka nav nekādu lielu iemeslu, lai abus pagastus nevarētu vadīt Aigars Šķēls. Vienīgais, uz ko gribētu vērst uzmanību, – ja mēs jau tagad speram šādu soli, vajadzētu spert arī nākamo, proti, skatīties uz pagastu pārvalžu apvienošanu tieši šādā variantā arī visa novada kontekstā.
Aleksandra Šruba teikto vēlējās papildināt deputāts Kaspars Udrass, paužot viedokli, ka domei vajadzētu publicēt redzējumu par konkrēto situāciju: – Ja cilvēki vispirms varētu izdiskutēt sava pagasta lokā, tas, manuprāt, veicinātu veselīgāku atmosfēru un varētu vismaz samierināties ar domu par iecerētajām pārmaiņām. Citādi, ja jautājums nāk kā zibens no skaidrām debesīm, tas šķiet tāds neizdiskutēts. Es priecātos, ja redzējums no vadības puses būtu šāds.
Aleksandra Šruba viedoklim piekrita un diskusijas noslēgumā savu nostāju pauda deputāts Valentīns Rakstiņš: – Ja mēs ejam šādā virzienā, ka lielākais pagasts tiek salikts kopā ar mazāko, kā tas bija Bērzaunes un Mārcienas gadījumā, tas būtu pareizāk. Turpretī, ja tagad apvienosim vienus no lielākajiem pagastiem, es aicinātu – nespēlēsimies uz demokrātijas saprāta robežām. Mums ir aktīvi jādarbojas, lai uz diviem pagastiem izveidotu vienu pagastu pārvalžu vadītāju. Ja šobrīd darbojas šis variants, tad nevajadzētu ielaisties diskusijā, bet gada pusotra gada laikā veikt šīs izmaiņas.
Pēc lēmuma pieņemšanas Agris Lungevičs vēlēja Aigaram Šķēlam veiksmi, uzsākot pildīt Ošupes un Barkavas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus ar 1. septembri.
27.08.2019.