Šodien, 27. martā, Tiesībsarga biroja juristi Madonas rajona padomē vadīs nodarbības jauniešiem, kuriem bērnu aprūpes iestāde jāatstāj 2008. gadā. Nodarbību „Patstāvīgu dzīvi uzsākot" laikā jaunieši tiks informēti par cilvēktiesību jautājumiem, kā arī tiks papildinātas zināšanas un izpratne par situācijām, ar ko jāsastopas pēc bērnu aprūpes iestādes atstāšanas.
– Šonedēļ šādas nodarbības tiek organizētas vairākās Latvijas pilsētās. Paredzēts, ka tajās piedalīsies 160 bērnu no dažādiem Latvijas rajoniem. Pašvaldības bijušas atsaucīgas un atvēlējušas telpas un tehnisko nodrošinājumu šo nodarbību rīkošanai. Nodarbībās plānots pārrunāt jautājumus, kas saistīti ar ikvienas personas cilvēktiesībām un to aizsardzības iespējām, kā arī jautājumus par tiesībām saņemt sociālās garantijas, atstājot bērnu aprūpes iestādi. Tāpat tiks sniegta informācija par valsts un pašvaldību iestādēm, kurās nepieciešamības gadījumā var meklēt palīdzību, – „Staru" pirms pasākuma informēja Tiesībsarga biroja informācijas un komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Brance. 2007. gadā jaunieši, kas atstājuši bērnu aprūpes iestādi patstāvīgas dzīves uzsākšanai, aktīvi interesējušies un Tiesībsarga birojā saņēmuši konsultācijas par savu tiesību īstenošanu. Problēmas ir bijušas dažādas, tostarp saistībā ar tiesībām uz mājokli, uz sociālo nodrošinājumu un tamlīdzīgi. Tāpēc ir svarīgi laikus atklāt un novērst iespējamās problēmas, ar ko var nākties sastapties pēc bērnu aprūpes iestādes atstāšanas.
Autore: BAIBA MIGLONE