Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Daudzsološā grupa “Sub Scriptum” nāk ar jaudu

GERDA AJANTA GAILE

Autors • 22.08.2019.

Daudzsološā grupa “Sub Scriptum” nāk ar jaudu
Burtu lielums

Alternatīvā indīmūzikas grupa no Madonas „Sub Scriptum" turpina priecēt! Četrotne nākusi klajā ar paziņojumu – šogad gaidāms grupas pirmais albums! Pirms pieciem gadiem puiši – Kristers Rudzītis (balss, ģitāra), Maikls Drobins (bekvokāls, bass), Alvis Kozuls (bekvokāls, solo ģitāra), Armands Runcis (bungas) – apvienojās grupā zem nosaukuma „Melns uz Balta", kas guva plašu ievērību. Tomēr jau aptuveni divus gadus grupa priecē klausītājus zem nosaukuma „Sub Scriptum".

Grupas vokālists Kristers Rudzītis atzina, ka šis gads viņiem iesākās ar lielām pārmaiņām.
– Pirmais lielais prieks ir par mūsu iznākušo singlu „21. gs. mode", kas izpelnījās atzinību Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, Radio SWH, Latvijas Radio 2 aptaujā „Muzikālā banka", Radio Naba, Kurzemes Radio, Radio TEV kā klausītākā dziesma Latvijā. Bija lieliska izjūta dalīt vietas ar lielajiem māksliniekiem. Otrs lielākais prieks, kas grupai atnesa ievērojamas pārmaiņas, – šā gada sākumā mūs pamanīja Aldis Hofmanis, grupas „Prāta vētra" pirmais menedžeris, kas šo grupu pasaulei parādīja tādā līmenī, kādu mēs to redzam šodien. Uzsākot sadarbību ar pieredzējušo menedžeri, protams, mainījās arī mūsu ikdiena. Mēģinājumi šodien tiek pielīdzināti tikpat kā svētdienas skolai – tie ir svēti un tos kavēt nedrīkst! Turklāt man kā solistam kādreiz būtu bijis ļoti grūti iedomāties, ka es varu „ražot" tik daudz tā saucamo dziesmu demo, – stāstīja solists.
Kristers Rudzītis uzsvēra, ka pēdējā gada laikā ir mainījušās arī grupas uzstāšanās vietas: – Skatuves kļūst arvien lielākas. Šā gada lielākās skatuves ir bijušas „Summer Sound" Aldara skatuve, Liepājas koncertzāle „Lielais dzintars", kultūras pils „Ziemeļblāzma", Pāvilosta – „Zaļais stars", VEF Kultūras pils. Tomēr personīgi mums vistuvākais koncerts šovasar tika aizvadīts Madonas pilsētas svētkos, jo bija liels prieks un gods uzstāties savā pilsētā, tikt novērtētiem.
Kristers neslēpa – prieku rada arī fakts, ka grupas dalībniekiem ir iespēja izpildīt savu mūziku.
– Šis laikam arī ir tas faktors, kas mūs visus vieno visvairāk, – radīt to, kas pieder mums pašiem, – piebilda Kristers Rudzītis.
Daloties ar jaunumiem, mūziķis ar nelielu ironiju pauda: – Lielākie jaunumi, kas šobrīd ir aktuāli „Sub Scriptum", ir tādi, ka Alvis, solo ģitārists, ir iegādājies personīgo kafijas automātu. Bet, ja nopietni, mēs drīzumā izdosim „Sub Scriptum" pirmo albumu. Precīzu datumu vēl negribam apsolīt, bet tas noteikti iznāks šogad. Materiāls jau ir sagatavots, atliek vien tikt līdzi finansiāli – nav noslēpums, ka mūsdienās, lai izdotu kvalitatīvu albumu un to reklamētu pamanāmi, tie ir lieli izdevumi grupai.
Zinot grupas puišu aktivitāti un noslogotību, solistam vaicāju, kā viņiem klājas ar iedvesmas meklēšanu jaunu skaņdarbu radīšanai.
– Es uzskatu, ka iedvesmu nemeklē. Un pati tāpat vien tā neatnāks. Es personīgi nolieku sev termiņus un katru nedēļu cenšos rakstīt dzeju vai vārdus, kas rīmējas kopā. Vārdu rakstīšanas procesā neizbēgami galvā jau rodas dziesmas noskaņa, dažādas melodijas. Sākumā melodijas parasti tiek izdomātas uz klavierēm vai ukuleles. Kad ideja ir puslīdz skaidra, man palīdz pārējie grupas čaļi, kas papildina sākuma ideju un piedod dziesmai papildu krāsas. Protams, ne visas dziesmas vienmēr izdodas, bet tagad esam iemācījušies kādas laikus izmest miskastē, – skaidroja Kristers Rudzītis.
Runājot par grupas turpmāko darbību, attīstību, neskaitot albuma izdošanu, solists pauda, ka „Sub Scriptum" nākotnes plānos ietilpst arī koncertēšana ārpus Latvijas robežām.
– Mums ir plāns, varētu teikt, pat mērķis doties koncertēt arī ārpus Latvijas. Tas nedaudz tālākā nākotnē, bet nebaidieties – Latvijas tirgū vēl uzturēsimies! No sākuma mums ir ideja muzicēt Lietuvā, Igaunijā un tuvākajās valstīs. Tad manīs, cik tālu mūsu mūzika aizies pasaulē, un tad varēs sākt domāt par koncertu sniegšanu kur tālāk. Protams, pats galvenais – uztvert to kā piedzīvojumu. Tas savā ziņā varētu būt arī liels izaicinājums, jo, rakstot dziesmas citā valodā, mūzika skan pavisam citādāk. Noteikti turpināsim doties arī labdarības tūrēs uz Latvijas bērnunamiem, kas Ziemassvētku laikā nu jau ir „Sub Scriptum" tradīcija. Mums pašiem šīs tūres ļoti patīk, tāpēc mēs šo ieceri gribētu attīstīt arī lielākā mērogā. Kā arī mēs zinām, ka visi tie bērni, kas atrodas šajos bērnunamos, mūs gaida. Mūsu plānos ir neapstāties, turpināt muzicēt un atrasties uz vēl lielākām skatuvēm. Turklāt visu iecerēto darīt kvalitatīvi un vēl augstākā līmenī. Tomēr šobrīd vairāk koncentrējamies uz albuma izdošanu, kas mūsu grupai ir tikai sākums, – atklāja Kristers Rudzītis.
Grupa „Sub Scriptum" aicina lasītājus un interesentus noklausīties viņu jaunāko dziesmu „Cirks un Mana Sirds", kas arī, var pačukstēt, tiks iekļauta albumā. Kristers Rudzītis informēja, ka madoniešus tuvākajā laikā satikt, kā arī dzirdēt viņu jaunākos skaņdarbus varēšot 24. augustā Urbānajos dārza svētkos (Rīgā), 31. augustā Jelgavas brīvdabas koncertzālē, 1. septembrī pasākumā „iNOVUSS" (Lucavsalā) un 2. septembrī radioviļņos „Spin FM".


23.08.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px