Martā biedrība „Kalsnavas jaunieši" 20 jauniešiem no Kalsnavas pamatskolas piedāvāja iespēju iesaistīties projektā „Var kāpt vēl augstāk".
Projekts balstījās uz trīs apmācību posmiem, kurus izejot projekta dalībniekiem ar iegūtajām kompetencēm bija jārealizē savi iniciatīvu projekti, no projekta tiem atvēlot 50 eiro.
Jāņukalna jauniešu grupa, ilgi domājot par realizējamo projektu, nonāca pie secinājuma, ka vēlas izveidot jauniešu telpu. Jaunieši bija novērojuši, ka viņu vienaudžiem šajā attālajā Kalsnavas pagasta vietā nav lietderīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju un kopānākšanas vietas. Saskaņojot ieceri ar Kalsnavas pagasta pārvaldi, gūstot pozitīvu atbildi, jaunieši uzsāka darbus, lai Jāņukalna tautas namam dotu otro elpu, pārveidojot to par jauniešu centru.
Pirmajos darbos bija sanākuši ļoti daudz Jāņukalna jauniešu, bet, darbiem ejot uz priekšu, darba grupā palika tikai projekta dalībnieki un vecāki. Bija brīži, kad jaunieši domāja – iecere neizdosies. Iedzīvotāju vidū bija vērojams atbalsts un tajā pašā laikā arī neticība, kas patiesībā projekta īstenotājus dzina uz priekšu, lai sasniegtu mērķi.
Pirmais darbs, kas tika paveikts, bija griestu atjaunošana. Griestu veidošana ilga apmēram divas nedēļas – tas patiešām bija grūti! Bija gan asaras, gan pušumi un bezspēks, taču, paskatoties uz galarezultātu, ir prieks. Vislabākā sajūta bija tad, kad jaunieši devās iepirkties – jaunās krāsas un akcenti! Pirmajos krāsojumos bija lieliska sajūta, kas deva lielāku stimulu un vēlmi ātrāk visu pabeigt. Tad, kad tika nokrāsota lielā zāle un skaistie griesti, pašiem bija liels prieks un gandarījums par sevi. Tā turpinājās mūsu ceļš tuvāk telpas atklāšanai. Uz noslēgumu darbi ritēja daudz spraigāk un ašāk, līdz pat vēlām naktīm. Kad tika nokrāsota grīda, sapratām, ka beidzot tas ir noticis. Mēs to izdarījām!
9. augustā, pulcējoties vietējiem iedzīvotājiem, Jāņukalna jauniešu centrs tika atklāts. Liels prieks, ka ieradās Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs (kas arī ir jāņukalnietis), Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītājs Artis Mūrmanis, biedrības „Kalsnavas jaunieši" pārstāvji Linda Ūdre-Rizga, Gatis Teilis. Un, protams, uz pasākumu bija ieradušies kupls skaits Jāņukalna iedzīvotāju. Pirmais iespaids, ejot iekšā ēkā, visiem atnākušajiem bija pārsteidzošs. Daudzi domāja, ka šīs telpas būs mazliet uzlabotas, bet mēs tās nevis uzlabojām, bet atjaunojām.
Liels paldies kafejnīcai, krodziņam „Bura H" par ļoti gardajām uzkodām, Madarai Mažajevai par gardo kūku, kā arī Leonam Vigulim un Voldemāram Mālakalnam par atbalstu.
Sakām lielu paldies ikvienam, kurš mūs atbalstīja gan morāli, gan materiāli, gan arī ar dažādām lietām no savas mājas. Gaidīsim visus uz nākamajiem pasākumiem mūsu jaunajās telpās!
Jāņukalna jauniešu vārdā –
DAGNIJA MAŽAJEVA
21.08.2019.