20. martā uz tikšanos ar Madonas rajona biteniekiem ieradās Latvijas galvenais dravnieks – Latvijas Biškopības biedrības (LBB) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze un LBB pētniece instruktore Ineta Eglīte
Biteniekus, kas Madonas patērētāju biedrības zālē bija sanākuši kuplā skaitā, ar darba kārtību iepazīstināja LBB Madonas nodaļas valdes priekšsēdētājs, z/s "Jaunspieķi" saimnieks Jānis Puriņš.
Tēmas bija vairākas: jaunākās atziņas par bišu slimībām, nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas prasības medum un biškopības produktiem, APIMONDIA kongresā Austrālijā 2007. gada rudenī gūtie iespaidi un atziņas.
Biteniekus galvenokārt interesēja bišu slimību apkarošana, jo tikai retais nav saskāries ar varroatozes ērces postošo darbību. Armands Krauze dalījās savā pieredzē. Mūsdienās biškopjiem, kas saimnieko ekoloģiski, raizes sagādā arī ķīmisko līdzekļu pielietošana lauksaimniecībā, kuri apdraud bites.
Tomēr ir paņēmieni, kā vismaz daļēji pasargāt saimes no ķīmisko preparātu ļaunās iedarbības. Latvijas Biškopības biedrības pētniece Ineta Eglīte uzskata, ka lauksaimniekiem ir jāiesniedz informācija, kādas ķimikālijas viņi iegādājušies un kur tās izmantotas, bet tam, lai Latvijas laukos netiktu pielietoti aizliegti preparāti, jāseko Augu aizsardzības dienestam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.03.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto