Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pārvalžu vadītāju jubileja

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 25.07.2019.

Burtu lielums

16. jūlijā apritēja 10 gadi, kopš darbu jaunajā statusā Madonas novadā uzsāka pagastu pārvalžu vadītāji, no kuriem lielākā daļa pirms tam veiksmīgi bija vadījuši pagasta padomes. Šajā laikā nomainījusies gandrīz puse vadītāju, bet viedokli par toreiz piedzīvotajām pārmaiņām un šodienas skatījumu lūdzu izteikt Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu un Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju Aigaru Šķēlu, kas bija to vidū, kurus šajā amatā apstiprināja pirms 10 gadiem.

Pie pārmaiņām pierasts

– Pa šiem gadiem pie pārmaiņām un jaunā formāta, kad lēmumi tiek pieņemti novada centrā, ir pierasts. Protams, grūtāks bija pats sākums, kad bija vēl daudz nezināmā ne tikai mums, pagastu pārvalžu vadītajiem. Arī Madonas novada pašvaldības vadībai bija jārod atbildes uz daudziem jautājumiem un jāizvēlas labākais risinājums, – atzina Andrejs Piekalns. – Piemēram, sākumā nebija skaidrības, kāda tiks veidota Madonas pilsētas pārvalde. Bet pamazām viss nostājās savās vietās, un var teikt, ka pagastu pārvalžu vadītāji strādā kā vienota komanda. Protams, savas domas pašvaldības vadībai un deputātiem ir jāpasaka, no tā nav jābaidās. Svarīgi jau ir vienam otru uzklausīt un sadzirdēt paustos argumentus, lai izšķirtos par labāko variantu. Kopumā tas arī izdodas, bet, protams, uzlabot un pilnveidot darbu var vienmēr.

Vīlušies neesam

– Tuvojoties pirmajai administratīvi teritoriālajai reformai, lēmumu par to, ka vēlamies būt Madonas novadā, pieņēmām jau tālajā 2008. gadā. Arī tagad, pēc 10 gadiem, nav tā, ka būtu piedzīvojuši vilšanos, bet ir lietas, kas varbūt notiek gausāk no lēmumu pieņemšanas viedokļa. Taču tas arī ir jāsaprot, ka pārvaldes aparāts ir lielāks un jāievēro noteiktā procesuālā kārtība. Mēs vairs nevaram kā agrāk sēdes norises dienā iesniegt izlemšanai kādu jautājumu, tas jādara vismaz vairākas dienas iepriekš, lai domes deputāti paspētu ar to iepazīties, – akcentēja Aigars Šķēls. – Attiecībā uz pagasta teritorijas attīstību kopumā es varu justies gandarīts, ka ir piesaistīts daudz investīciju un ļoti daudz projektu realizēts. Turklāt to īstenošana turpinās, ja runājam par ceļu programmu, un ir arī projekti, kas vēl ir sagatavošanas stadijā.
Savukārt, runājot par to, kas mūs varētu sagaidīt pēc 2 gadiem, tad jāatzīst, ka vienīgais, ko var pārmest: ja toreiz, kad tika apstiprināta novadu karte, valdībai būtu bijusi drosme nepieļaut tik kardināli atšķirīgu novadu izveidi gan ekonomiskajā, gan teritoriālajā ziņā, tad, iespējams, līdz šī brīža otrajai teritoriālajai reformai nebūtu vispār nonākuši.

26.07.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px