Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Neaizņemsim invalīdu stāvvietas!

Redakcija

Autors • 21.03.2008.

Neaizņemsim invalīdu stāvvietas!
Burtu lielums

Madonā invalīdiem paredzēto stāvvietu nav daudz, bet arī tās bieži pamanās aizņemt citi autovadītāji, kā tas ir pie veikaliem „Maxima", „Beta", „Rimi" un „Mājai un dārzam". Vakara stundās ir problēmas ar auto novietošanu pie lielveikaliem, automašīnu stāvvietas pilnas, visi grib piebraukt pie veikala durvīm, cik vien tuvu var. Ja būtu iespēja, dažs iebrauktu pat veikalā. Invalīdu stāvvietas bieži ir tukšas, un to izmanto negodīgākie autobraucēji, aizņemdami šīs stāvvietas.

Madonas RPP KPB 3. nodaļas priekšnieks Gunārs Latkovskis atzīst, ka madonieši invalīdu stāvvietas ceļa zīmi pie „Rimi" neievēro, šādu pārkāpumu ir daudz, arī tad, ja stāvvietā ir brīvas vietas. Valsts policija ar administratīvā pārkāpuma protokolu 2008. gadā vēl sodījusi nav nevienu, bet vairāki saņēmuši sodu ar vējstiklā ielīmējamajām kvītīm.

Sods par minēto pārkāpumu paredzēts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.31. panta 8. daļā – naudas sods LVL 20.
Minētā CSN punkta pārkāpšana pierāda autovadītāju izteikto tieksmi – ja būtu iespēja, brauktu arī veikalā iekšā un uz attiecīgo daudzdzīvokļu mājas stāvu…

Ar 2008. gadu stājās spēkā izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos – izmaiņu ir daudz, un ieteiktu visiem ar tām iepazīties (Ministru kabineta noteikumi Nr. 75).

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.03.2008.

Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ

AUTORA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px