Jau pavasarī republikas atpūtas pasākumu kalendārā tika ieplānoti senioru koru dziesmu svētki jūnijā sākumā Talsos, bet Kurzemes dziesmu svētki – jūnija beigās Liepājā.
Ar savu līdzdalību kuplināt Kurzemes dziesmu svētkus tika aicināti arī pārējās republikas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Izmantojot šo iespēju, tālajā ceļā uz vēju pilsētu devās arī Madonas novada pārstāvji – Bērzaunes pagasta Sauleskalna tautas nama vīru koris "Gaiziņš". Koncertā "Es esmu dzīvība" piedalījās 75 kori, 15 deju kolektīvi un 6 pūtēju orķestri.
Ilgstošais ceļojums 7 stundu garumā nemaz nenogurdināja dziedoņus, no kuriem liela daļa jau pensionāru statusā.
Pēc iekārtošanās viesnīcā gandrīz vai jūras krastā – parkā pie obeliska bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, no kurienes uz pilsētas centru ved plata iela ar grezniem namiem – Kūrmājas prospektā visas ielas garumā apskatāmas Liepājas himnas "Pilsētā, kurā piedzimst vējš" tēlu bronzas skulptūras (cilvēku mežs, telefonists, krogus aina, vārna un laivinieks). Gaiziņieši Liepāju iepazina nelielā ekskursijā gida pavadībā, dodoties uz vecajiem fortiem, pa ceļam aplūkojot arī Liepājas muzeju un koncertzāli "Dzintars". Forti, kuri jūras ūdens līmeņa dēļ neatrodas zemē, bet ir apbērti ar biezu zemes kārtu pauguru veidā, pietiekami labi saglabājušies un apauguši ar lielām priedēm. Vakarā saulē un vējā kuģa "Saratov" sagaidīšanas pasākumu sērija ar vērienīgu koncertu turpinājās vecajā ostmalā. Pasākuma laikā Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis atgādināja par notikumiem pirms 100 gadiem – par badu un gruvešiem, par to, kā "Saratov" tikai ar vienu dzinēju devās jūrā, lai aizvestu drošībā Kārli Ulmani un Pagaidu valdības vīrus, nododot viņus britu un franču jūrasspēku aizgādībā. Tad tika rādīts teatrāls inscenējums –
notikums pirms 100 gadiem. Par to atgādināja arī koncerta dalībnieki – Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra, ASB bruņoto spēku Eiropas orķestra, Lielbritānijas Karalisko gaisa spēku orķestra, Vidusskotijas dūdu un bungu grupas uzstāšanās. Garāmbraucošo kuģu komandu dalībnieki daudzus klausītājus sveica ar kuģa sirēnām un roku mājieniem. Līdz vēlai naktij notika sadancošanās.
Nākamajā dienā pilsētā norisinājās radošās darbnīcas, tirgošanās, rotaļas, bet pašdarbniekiem – mēģinājumi Liepājas Olimpiskajā centrā. Kad vakarā tur uz Kurzemes dziesmu svētkiem no divdesmit novadiem sapulcējās ap 2 tūkstoši dziedātāju, dejotāju un orķestrantu, to skaits tikai nedaudz atpalika no tribīnēs sanākušajiem svētku skatītājiem. Pateicības vārdus dalībniekiem veltīja pilsētas mērs un Kultūras ministrijas pārstāve, bet kājas izlocīt jautrā dejas solī aicināja kapela "Lauku muzikanti". Mājupceļā atmiņās tika pārcilāti svarīgākie momenti, un to pietiks visai vasarai.
19.07.2019.