Šonedēļ pirmos labības laukus uzsākuši nokult arī Barkavas pagasta lauksaimnieki.
10 ha ziemas miežus novāca ZS "Ceļmalas" saimnieks Andris Ģērmans.
Viņš uzsvēra, ka mieži varēja būt izauguši labāk, bet, ņemot vērā sausumu, nav slikti. – Agrāk saimniecību laikā dominēja viedoklis, ka mūspusē ziemas miežus labāk nesēt, jo ziemas ir ar spēcīgu salu, mieži izsalst. Tomēr – izrādās, ka pārziemo, un zemnieki, kas iesējuši, nesūdzas. Patlaban laika apstākļus nosaka ciklons, bieži līst, tāpēc droši vien kulšana varēs turpināties jaunnedēļ. Vēl jāveic arī beidzamie tehnikas sagatavošanas darbi, un tad druvā – sacīja A. Ģērmans.
15. un 16. jūlijā ziemas kviešus 20 ha platībā nokūla ZS "Puntes" saimnieks Aivars Vestmanis. – Ziemas kviešu šķirne ‘Ramiro' ir viena no agrākajām, agri tos arī iesējām, tāpēc arī lauks bija nogatavojies. Kulšanu šogad uzsākām agrāk nekā citus gadus. Arī raža bija laba. Pārējos labības laukus domājam, ka varēs kult pēc pāris nedēļām. ZS "Puntes" audzē gan ziemājus, gan vasarājus, ar graudaugiem apsētā platība ir ap 800 hektāru, tāpēc būs jākuļ diezgan daudz.
19.07.2019.