Vai jūsu dārzā jau ražo gurķi un kabači? Madoniete Sandra nesen stāstīja, ka viņas dārziņā jau jūnija beigās parādījās pirmie lauka gurķi, un arī kabacis bijis ļoti čakls – izaudzis liels un apaļīgs.
Pavasarī kabača stādu Sandrai uzdāvināja draudzene, un viņai nebija ne jausmas, kas no tā izaugs. Izrādās, ka tas ir apaļais kabacis, kas laicīgi jānovāc, jo vēlāk var izaugt milzīgi liels. Jau tagad tas līdzinās ķirbim.
Siltais un saulainais laiks jūnijā patika visiem ķirbjaugiem, kas, saņemot pienācīgu mitrumu, sāka augt un ziedēt, kā arī ātri nest augļus. Arī vieta kabacim patikusi – dārza stūris, kur sakompostējušās izravētās nezāles. Vienlaicīgi bija aizmetušies trīs dārzeņi, visi lieli un vareni, no tiem viens joprojām atstāts dārzā, lai redzētu, cik liels var izaugt.
Arī šogad aicinām mūsu lasītājus "Staram" pastāstīt un parādīt, kas interesants izaudzis dārzā, atrasts mežā vai novērots dabā. Publicēsim "Starā" nelielu aprakstiņu un pievienosim fotogrāfiju. Varat zvanīt uz laikraksta redakciju (tālr. 64822706).
16.07.2019.