Šogad no 1. līdz 4. jūlijam projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem" ietvaros Sarkaņu pagastā tika organizēta veselības veicināšanas dienas nometne skolēnu brīvlaikā.
Nometnes laikā dalībnieki skatījās gan Veselības ministrijas izveidotās kampaņas „Spēks pateikt NĒ" materiālus, gan darbojās radošajās darbnīcās, kas saistītas ar šo tēmu, mācījās izteikt savas domas, prezentēt pieredzi un veidot savu skatupunktu uz savu nākotni, kādu viņi vēlētos to redzēt.
– Nometne ilga četras dienas, un dalībniekiem bija iespēja uzzināt jaunu un noderīgu informāciju, kā arī darboties radoši. Pirmajā dienā darbojāmies multifunkcionālajā centrā „Logs", bet otrajā dienā devāmies iepazīt kaimiņus – Ērgļu novadu. Viesojāmies radošās atpūtas pagalmā „Tiltiņi", kur saimnieks ir atraktīvais Mārcis Feldbergs. Kopā ar Mārci tika izstaigāta dabas taka un bija iespēja iepazīties ar dažādiem tēlainiem objektiem, kā arī tika stāstīts, kā mežā izvairīties no ērcēm, lādiņiem, uzzinājām par sēņu un dažādu citu augu daudzveidību, dzīvnieku nozīmi dažādās ekosistēmās, – iespaidos dalās Sarkaņu pagasta sporta pasākumu organizētāja Anda Kurmīte. – Pēc takas apmeklējuma devāmies uz rotu darbnīcu, kurā katrs nometnes dalībnieks pats varēja izveidot savu īpašo rotu. Bērni mācījās pielietot kaltu, āmuru, kā arī paši pulēt savas rotas.
Pēc aktivitātēm „Tiltiņos" nometnes dalībnieki devās uz Braku takām. Pēc instruktāžas veikšanas dalībnieki instruktora vadībā devās trasē, tādējādi pārbaudot savus spēkus.
– Pat paši mazākie dalībnieki bija apņēmības pilni, dažs pat ar asarām acīs teica „es gribu, un es izdarīšu", lai uzveiktu arī sarežģītāko trases posmu. Šeit katrs uzvarēja savu nevarēšanu un bailes. Savukārt nometnes trešajā dienā pie mums – multifunkcionālajā centrā „Logs" – viesojās ciemiņi no Rīgas, kopīgi darbojāmies ar SIA „One plate" uztura speciālisti. Dienas ievaddaļa sākās ar veselīga uztura pamatprincipiem. Uztura speciāliste iepazīstināja, kā uzturs var būt veselīga dzīvesveida sastāvdaļa, kas ir veselīga uztura šķīvis, un kas ir veselīgs uzturs ikdienā. Tāpat dalībnieki noskaidroja, kas tad īsti ir cukurs, ko tā pārmērīga lietošana ikdienā nodara mūsu organismam un zobiem, – atceras multifunkcionālā centra „Logs" vadītāja Krista Vorslava. – Dalībnieki darbojās grupās, izspēlēja dažādas spēles, piemēram, „Uztura detektīvs", „Cukura detektīvs", darbojās Kahoot interaktīvajā platformā, kurā pārbaudīja savas zināšanas, iegūtas nodarbībās.
Dienas noslēgumā dalībniekiem tika pasniegta veselīgu našķu pagatavošanas meistarklase. Dalībnieki kopā ar uztura speciālisti pagatavoja aveņu-mandeļu smūtiju, banānu-šokolādes-riekstu ripiņas un šokolādes trifeles.
Nometnes noslēguma dienā dalībnieki devās pārgājienā uz izcilā ķirurga, medicīnas profesora Aleksandra Bieziņa muzeju „Jaundilmaņi". Muzejā iepazinās ar zināmā bērnu ķirurga dzīves gaitām, dažādiem medicīnas instrumentiem, kurus ārsts bija lietojis savā darbā. Pēc ekspozīcijas apskates un gida interesantā stāstījuma muzeja pagalmā tika spēlētas dažādas spēles un bērni aktīvi darbojās fiziskās aktivitātēs.
10.07.2019.