Kopš astronomiskās vasaras iestāšanās pagājušas divas nedēļas. Lai gan sauli un siltumu baudām krietni ilgāku laiku, oficiāli vasaru sagaidījām vēl pavisam nesen – līdz ar gada skaistāko svētku – Līgo vakara – svinēšanu.
Ir sācies atvaļinājumu laiks strādājošajiem un mācību brīvlaiks skolēniem. Pašā jaukākajā un daudzu cilvēku gaidītākajā gadalaikā jāuzkrāj spēki un enerģija rudenim un ziemai. To var darīt dažādi – ievērojot veselīga uztura pamatprincipus, sportojot un pēc iespējas vairāk uzturoties svaigā gaisā.
Vasara ir laiks, kad aktivitāšu plāns visā Latvijā ir tik raibs, ka grūti pat izvēlēties, kādus pasākumus apmeklēt. Mūs aicināt aicina brīvdabas izrādes pagastu estrādēs, pārgājieni un orientēšanās sacensības, radošās darbnīcas, novadu svētki un koncerti, dažādi festivāli, nometnes lieliem un maziem, kā arī naksnīgas ekspedīcijas un tikšanās ar dabas pētniekiem. Durvis ver muzeji, kuros iespējams apskatīt populāru un ne tik zināmu mākslinieku darbu izstādes, kinoteātros tiek izrādītas filmas dažādu vecumu gaumju un žanru pārstāvjiem, bet dabas mīļi var doties ekskursijās pa tuvākiem un tālākiem maršrutiem, atgriežoties jau iepazītajās vietās vai par galamērķi izvēloties vietas, kurās līdz šim nav būts.
Tiem, kuriem ceļošana nav tik tuva, vai uz kofera sēdēt sanācis pārāk bieži, var nodoties mierīgai un nesteidzīgai atpūtai ezera krastā, tverot saulesstarus un izbaudot peldes siltajā ūdenī. Madonas novada apkārtnes tuvējās ūdenstilpes ik dienu pulcē ļoti daudz atpūtnieku un peldēties gribētāju. Turklāt peldēšana, kā zināms, uzlabo asinscirkulāciju ķermenī, patīkami atslābina organismu un izvingrina visas muskuļu grupas. Ja neesat draugos ar peldēšanu, noteikti ir vērts padomāt par sava velosipēda darba kārtības atjaunošanu – ir tik daudz skaistu vietu, parku un citu zaļo zonu, pa kurām atļauts pārvietoties uz divriteņa!
Nenoliedzami, vasara ir gadalaiks, kad apņemamies ēst veselīgi un piedomāt pie ārējā izskata. Laikā, kad savos mazdārziņos varam atrast visu veselīgam uzturam nepieciešamo un veikalos iespējams iegādāties sezonas augļus, kurus pašu dārzos nedabūt, cenšamies negrēkot ar saldumiem un citiem veselībai kaitīgiem našķiem. Internetā un preses izdevumos parādās gardu smūtiju, ko pagatavot no ogām, augļiem un dārzeņiem, receptes. Vasarā iegūstamās dabas veltes varam arī saglabāt ziemai, parūpējoties par to, lai gada aukstajā laikā mājās atgrieztos siltums un patīkamās atmiņas.
Izbaudīsim vasaras piedāvāto ar pilnu krūti un nelaidīsim garām nevienu iespēju atpūsties dabā, smelties iedvesmu un pozitīvas emocijas!
5.07.2019.