9. jūnijā kristieši svinēja Vasarsvētkus, Dieva svētā Gara svētkus.
Skaistajā
un saulainajā 11. jūnija rītā Varakļānu katoļu draudzē Benitas Kalniņas
vadībā tika organizēts svētceļojums uz Aglonu. Svētceļnieku grupa ar
SIA "Ceļavējš" autobusu devās vienas dienas svētceļojumā.
Zinaīdas Raģeles vadībā vienojāmies kopējā Rožukroņa skaitīšanā. Lūdzāmies katrs par sevi un saviem tuviniekiem. Dziedot Vissvētākās Jaunavas Marijas godināšanas dziesmas, nemanot bijām sasnieguši ainaviski skaisto Aglonu, kas atrodas starp Cirīša un Egles ezeriem.
Braucot garām Aglonas kapsētai, apmeklējām katehetes Teklas Vanagas kapu. Nolikām ziedus. Ar aizdegtām svecītēm rokās viņas piemiņai veltījām lūgšanas. Mūžīgu dusēšanu dod viņai, Kungs.
Pēc neilga brīža nonācām Baltajā Aglonas svētnīcā, kur pulcējās ticīgā tauta no tuvākas un tālākas apkārtnes, kā arī no kaimiņu valstīm.
Piedalījāmies svētajā Misē, procesijā. Svētbrīdi vadīja bīskaps Jānis Bulis. Tika saņemts arī iestiprināšanas sakraments. Apmeklējām arī lielo altāri, virs kura atrodas Svētās Jaunavas Marijas Brīnumdarītājas glezna. Svētbrīdi kuplināja skaistais garīgā kora dziedājums un ērģeļmūzika.
Saņēmuši bīskapa svētību un laba vēlējuma vārdus, devāmies uz svētavotu. Atvadoties no Māras zemes lielākās svētceļojumu vietas, iegādājāmies sev arī piemiņas suvenīrus.
Atceļā apstājāmies uz lūgšanām Preiļu, Riebiņu un Galēnu katoļu dievnamos. Altāri bija rotāti ar krāšņu ziedu kompozīcijām. Acis priecēja skulptūras un gleznas. Gaisā virmoja bērzu meiju smarža.
Dievnamu dārzos mūs sveicināja daudzgadīgās liepas ar savu briestošo ziedpumpuru smaržu. Neizsakāms prieks par skaisti veidotajām puķu dobēm, kas pildītas ar rozēm, hortenzijām, peonijām, mūžzaļajiem skujeņiem un dažādām citām puķēm. Paldies cilvēkiem, kas rūpējas par mūsu Latgales dievnamu uzturēšanu un to apkārtnes labiekārtošanu.
Šis vienas dienas svētceļojums mūsu grupai paliks atmiņā kā lūgšanu un dziesmu caurstrāvots brīdis. Tā bija patiesi svētīga un jauka diena. Mums bija dota iespēja stiprināties garīgi un izjust šo svētku prieku.
Sirsnīga pateicība mūsu iedvesmotājai un nenogurdināmajai organizatorei Benitai Kalniņai par līdz šim darīto, kā arī novēlam Dieva palīgu turpmākajiem radošajiem darbiem!
Paldies Zinaīdai Raģelei par saviļņojoši skaisto un skanīgo garīgo dziesmu un lūgšanu dziedājumu šajā svētceļojuma laikā.
Pateicības vārdi šoferim Jurim Počam par mūsu vizināšanu.
Lai mums visiem Dieva svētība, veselība, izturība arī turpmākajos svētceļojumos!
21.06.2019.