Gaidot Lieldienas, pieprasījums pēc olām palielinās, un to jūt arī olu ražotāji. Liela rosība vērojama arī a/s "Madona" olu kioskā Lazdonas pagastā, kur šonedēļ sastājas pat cilvēku rinda, lai iegādātos olas vairumā.
Uz jautājumu par to, vai jūt Lieldienu tuvošanos, pārdevējas ar humoru atbildēja: – Protams, ka jūt. Cilvēki iepērk olas vairāk nekā parasti, bet vistas pa divām dienā nedēj. Līdz pusdienlaikam iztirgojam ap 100 lielo kastu, kur katrā ir ap 360 olu.
– Mums pārdošanā ir tikai brūnās olas, bet pieprasījums pēc Lieldienu simbola šajās dienās pirms svētkiem, kad goda vietā ikvienās mājās tiek celtas krāsotas olas, ir ļoti liels, pat dubultojies, – apgalvoja Kristīne Leimane, kas palīdzēja apkalpot pircējus. Pēc Lieldienām parasti pieprasījums pēc olām atkal kļūst ikdienišķs.
– Krāsošanai vairāk izvēlas olas ar marķējumu „M", tām ir stingrāka čaumala, bet cepšanai – lielās olas, – skaidroja pārdevēja Ināra Zīmele.
Plašāku ieskatu olu ražošanas tendencēs a/s "Madona" gūsit sestdienas laikrakstā "Stars".
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto