Svētku brīvdienu laikā no 21. līdz 25. jūnijam Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde strādās pastiprinātā režīmā, lai kontrolētu, vai transportlīdzekļu vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē.
Svētku dienās tiks pastiprināta ceļu satiksmes uzraudzība ar mērķi atklāt transporta līdzekļu vadītājus, kuri sēdušies pie stūres alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu reibumā. Kā arī pievērsīs uzmanību mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – velosipēdistiem, mopēdu vadītājiem un gājējiem.
Šā gada pirmajos piecos mēnešos alkohola reibumā pie stūres sēdušies jau 442 transportlīdzekļu vadītāji, no tiem 128 velobraucēji, bet pagājušogad konstatēti 357 transportlīdzekļa vadītāji, no tiem 94 velobraucēji. Pagājušajā gadā Līgo un Jāņu dienā pie stūres reibumā pieķerti 14 transportlīdzekļa vadītāji.
Alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas – Valsts policija aicina autovadītājus būt atbildīgiem un ikreiz, kad sēsties pie sava tran-sportlīdzekļa stūres, aizdomāties par savu un līdzcilvēku drošību, nākotni un veselību – nebraukt dzērumā!
Tāpat aicinām iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot Valsts policijai, zvanot uz tālruni 110.
Autore: ZANE VASKĀNE,
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste
21.06.2019.