Interesentiem bija noderīgi apmeklēt 11. martā Madonā organizēto informatīvo semināru par Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmu. Kodolīgajā prezentācijā varēja uzzināt, kādas ir iespējas sadarboties Igaunijas un Latvijas valsts, reģionālajām un pašvaldību iestādēm, nevalstiskām organizācijām un privātiem uzņēmumiem, saņemot finansiālu atbalstu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
Ar interesentiem tikās Igaunijas-Latvijas programmas apvienotā tehniskā sekretariāta programmas konsultante Inese Dauškane, kas strādā Igaunijā (Tartu). Kopā ar viņu Latviju pārstāv programmas konsultante Liene Ābola, bet Igauniju – Janika Friedenthal un Helena Jarviste.
– Semināri jau ir bijuši Valmierā, Rīgā, Alūksnē. Interese par Igaunijas-Latvijas programmu ir liela, jo programmas kopējais budžets 2007.-2013. gadam ir 36 miljoni eiro. Iepriekšējā programmā, kas bija ar nosaukumu Interreg, atbalsts bija 4 miljoni EUR. Atbalsta apjoms ir ievērojami palielinājies, šajā gadā projekta pieteicējiem ir pieejami 10 milj. eiro no ERAF fonda, klāt vēl projekta partneru līdzfinansējums. Vajadzīgas tikai labas idejas un partneri, kam ir būtiska nozīme. Jau tagad daudzi izrāda interesi par sadarbību sociālajā, sporta, kultūras jomā, vides uzlabošanā, saskarsmes veicināšanā. Ir tikai jāatrod projekta partneri, jāsaskaņo intereses, jo ieguvējiem jābūt robežas abās pusēs, – pastāstīja Inese Dauškane.
Ievadā viņa atzīmēja, ka Igaunijas-Latvijas programmas mērķis ir veicināt programmas teritorijas ilgtspējīgu attīstību un ekonomisko konkurētspēju, panākot saskaņotu pieeju ekonomiskajai, sociālajai un vides attīstībai tādā veidā, lai tajā iesaistītu vietējos iedzīvotājus un kopienas, kas no tā gūtu labumu. Programmas teritorija aptver šādus Latvijas rajonus: Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Kuldīgas, Liepājas, Limbažu, Madonas, Ogres, Rīgas, Saldus, Talsu, Tukuma, Valkas, Valmieras un Ventspils.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.03.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto