Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

EP vēlēšanu rezultāti

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 06.06.2019.

Burtu lielums

Eiropas Parlamenta vēlēšanas jau pieder vēsturei. Viedokli, kā vērtē EP vēlēšanu rezultātus, lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāju Andri Simtnieku.

Vērtē kā diezgan labus
– Tos vērtēju kā diezgan labus. Es pat negaidīju, ka „Jaunajai Vienotībai" būs tik liels atbalsts. Bet, atceroties Saeimas vēlēšanu rezultātus, es ne par ko vairs nebrīnītos, ja arī vēlēšanu iznākums būtu citāds, – atzīst Vilnis Špats. – Taču šoreiz konservatīvie spēki, ņemot vērā, ka „Saskaņai", tāpat Ždanokai vienmēr būs savs atbalstītāju loks, guva pietiekami lielu atbalstu, vēlētājiem balsojot par pārbaudītām vērtībām, nevis par jaunizveidotajiem politiskajiem veidojumiem.
Manā skatījumā, ļoti svarīgi ir nodrošināt stabilitāti, lai varētu mierīgi strādāt un vairāk padarīt, nevis, nepārtraukti kaut ko mainot un reformējot, secināt, ka beigās čiks vien ir sanācis. Šoreiz šīs vēlēšanas parādīja, ka cilvēki Latvijā (par visu ES grūti teikt) arī ir orientēti uz šo stabilitāti. Lai tikai nedod Dievs, ka tagad politiskie spēki, kuri mūsu valstī ir pie varas, visu Latvijā nepaposta ne tikai ar administratīvi teritoriālo reformu, bet arī visām pārējām ieplānotajām reformām.

Laiks pārdomām
– Tas ir laiks pārdomām tiem, kuri, piedaloties vēlēšanās, nav ieguvuši nevienu EP deputāta mandātu, tai skaitā Zaļo un Zemnieku savienībai. Ir jāizvērtē, kā strādāts iepriekšējos gados, kādi likumi pieņemti un vai tie ir veicinājuši valsts attīstību, – uzsver Andris Simtnieks. – No zemniekiem līdz šim nebija dzirdēti nekādi vērtējumi ne par Rīgas domes darbību – it kā Rīga būtu kaut kas atsevišķs, nevis atrastos vienā valstī, ne par to, vai Saeimai būtu jāiejaucas tās darbībā, ja jau tur notiek tādas nelikumības, kā tas tagad plaši ir izskanējis. Tāpat par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, Augstākās tiesas utt. darbību bija jāpauž savs viedoklis. Ja zemnieki savulaik, atrodoties koalīcijā, būtu pieņēmuši krasākus lēmumus un skaidri pauduši savu attieksmi šajos jautājumos, iedzīvotāji, iespējams, būtu to novērtējuši un viņu pārstāvis būtu ievēlēts EP.
Katrā ziņā jaunievēlētajiem EP deputātiem novēlu vairāk iestāties par Latvijas interesēm un attīstību, par atbalstu ražošanai, lai pret visām ES dalībvalstīm būtu vienāda attieksme. Iestājoties par Latvijas interesēm, nebūt tik mierīgiem, bet tās aizstāvēt tikpat kaismīgi un uzstāties ar tādu degsmi kā poļi, kā arī EP veidot sadarbības bloku ar mūsu kaimiņvalstīm – lietuviešiem, igauņiem, poļiem.


07.06.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px