11. martā Madonas kultūras namā uz lielās skatuves kāpa skolēni, skatuves runas un literāro kompozīciju „Tu esi, Latvija!" novada skates dalībnieki.
Madonas rajonu skatē pārstāvēja Praulienas pamatskolas audzēkņi: Artis Lauva, Henrijs Kārklāns, Madara Kolneja (skolotāja Vija Miška); Ērgļu vidusskolas audzēknes Elīna Taškāne un Līna Bērzkalne (skolotāja Dzintra Rudzīte); kā arī Gunta Strode no Madonas pilsētas 1. vidusskolas (skolotāja Ritma Zujeva). Skates otrajā daļā, kad tika parādītas literārās kompozīcijas, mūsu rajonu novadā reprezentēja Ērgļu vidusskolas audzēkņi ar uzvedumu „Kedas" (režisore Dzintra Rudzīte), kura kompozīcija bija veidota pēc Imanta Ziedoņa darbiem.
Žūrijā strādāja pedagoģe un režisore Biruta Bauma, aktieris, režisors Boriss Zavjalovs un Kārlis Lišmanis – Valsts jaunatnes iniciatīvu centra vecākais referents skolu teātra jautājumos.
Kopumā novada skatuves runas konkursā piedalījās 21 dalībnieks no Madonas, Gulbenes, Balvu un Alūksnes rajona un 6 literārie uzvedumi.
Tā kā uz finālskati Rīgā 9. maijā no Madonas rajona tika izvirzīts Vijas Miškas audzēknis Artis Lauva, režisorei vaicāju par ieguldīto darbu, audzēkņu talantu un žūrijas kritērijiem skates dalībnieku vērtēšanā.
– Artis Lauva skatuves runas konkursa finālā tiek jau trešo gadu, – uzsvēra Vija Miška. – Neteiktu, ka viņš to ļoti gribētu, bet viņam vienkārši izdodas. Lai sagatavotos konkursam, strādājām ilgi: jau oktobrī bērni sāka apgūt repertuāru, novembrī konkursi notika pa klasēm, decembra sākumā – skolas mērogā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.03.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
NADJAS NIEDRĪTES foto