8. maijā Madonas pilsētas vidusskolas skolēni, kuri pa šo gadu sevi ir
pierādījuši un ir izcēlušies ar aktivitāti, pulcējās pie skolas, lai
dotos braucienā uz Igauniju.
Ekskursijā devās gan „Gada skolēna"
nominanti, gan olimpiāžu uzvarētāji, gan konkursa „Pēdas novadā"
uzvarētāji, kā arī skolēnu domes pārstāvji.
Pēc apmēram piecu stundu brauciena devāmies uz prāmi, kas aizveda mūs līdz galamērķim – Sāremā salai. Pirmais objekts, ko apskatījām, bija Kāli meteorīta krāteris, tas pēc lieluma ieņem 8. vietu pasaulē. Pēc tam devāmies uz Kuresāres ģimnāziju. Mums tika organizēta neliela ekskursija, kuras laikā varējām apskatīt gan klases šajā skolā, gan baseinu, gaiteņus, bibliotēku, ziemas dārzu, kā arī citas telpas. Šī mācību iestāde izcēlās ar krāsainiem gaiteņiem, lietderīgi izmantotām sienām, kurās iebūvēti kausi un citi skolai nozīmīgi priekšmeti, kā arī ar patīkamas atmosfēras telpām, kurās jaunieši var uzturēties.
Nākamais objekts, ko apskatījām šajā pilsētā, bija Ārensburgas pils jeb Kuresāres pils, kas ir viena no vislabāk saglabātajām viduslaiku pilīm Baltijas valstīs. Tā ir celta 14. gadsimta otrajā pusē. Pavasarīgajā dienā no ārpuses tā izskatījās kā izgriezta no multfilmām, taču pils iekšpusē ir izvietotas Sāmsalas muzeja vēstures un dabas nodaļas. Pēc pils apskates devāmies pastaigā pa Kuresāres pilsētiņas centru. To ieskauj mazākas un lielākas mājiņas gaišos toņos. Pa ceļam iegriezāmies arī „Kalev" Pērnavas šokolādes veikalā, kur atrodami tradicionālie „Kalev" saldumi.
Pirmās dienas pēdējais apskates objekts bija Serves bāka. Tā no jauna tika uzstādīta 1960. gadā. Mēs gājām pastaigā gar jūras krastu, baudījām saulīti un uzņēmām fotogrāfijas. Aizvadījuši garu dienu, braucām uz Tehumardi kempingu, kur vakariņojām, cepām maršmelovus, pavadījām kopā laiku pie ugunskura un, protams, pārnakšņojām.
Nākamajā dienā devāmies uz Pangas klintīm, kuras atrodas uz Pangas raga. Pati augstākā šo klinšu vieta sasniedz 21 metru. Tur bija arī lielas koka šūpoles un priedes ar interesantiem izliekumiem. Pēc tam devāmies uz Anglas vējdzirnavu kalnu, kur ir gan Sāremā tipiskās staba vējdzirnavas, gan holandiešu tipa vējdzirnavas. Šo ekskursiju noslēdzām ar Karjas Katrīnas baznīcu, kas tika uzbūvēta 14. gadsimta sākumā. Tā ir saglabājusi gandrīz nemainīgu sākotnējo veidolu. Sāremā salā tā ir mazākā baznīca.
Pēc nelielā piedzīvojuma – mājupceļš. Manuprāt, katrs no šīs ekskursijas kaut ko ielika savā ceļasomā, cits – kādu suvenīru, cits – atmiņas un fotogrāfijas, cits – patīkamas emocijas un jaunus draugus.
24.05.2019.