Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Labs darbs divus mūžus dzīvo

DIĀNA ZAPRAUSKA, Lazdonas pamatskolas skolotāja

Autors • 02.05.2019.

Labs darbs divus mūžus dzīvo
Burtu lielums

Pavasaris atnāk un atgādina par tradīcijām, kuras cenšamies ievērot katru gadu. Viena no tām – Lazdonas pamatskolas sadarbība ar AS „Latvijas valsts meži" darbiniekiem, piedaloties Meža dienām veltītajās aktivitātēs, kas ļauj skolēniem iepazīt un izzināt mežu, kā arī sakopt to, kas radies cilvēku neapzinīgas rīcības dēļ.

25. aprīlī Lazdonas pamatskolas 5.-6. klašu skolēni kopā ar klases audzinātājām Diānu Zaprausku un Santu Bondu darbojās meža sakopšanas darbos. Laiks bija pasākumam labvēlīgs, jo siltie saules stari tā vien aicināja doties dabā. Jāuzteic „Latvijas valsts mežu" (LVM) darbinieku komanda, kas bija rūpīgi izplānojusi darbus un pasākumu norisi. Kopā ar mums bija LVM Madonas iecirkņa vadītājs Vilnis Otvars, VMD mežziņi Vilnis Trops un Vilnis Zosārs.
Skolēni sadalījās grupās un meža darbinieku vadībā sakopa ceļmalas Smeceres sila mežā. Priecēja bērnu pozitīvā attieksme un vēlēšanās darbu padarīt labi. Patīkama bija skolēnu teiktā atziņa pēc darba, ka paši gan mežā atkritumus nemetīs. Pārdomājot paveikto, nācās secināt, ka diemžēl darba nav kļuvis mazāk. Šogad savācām aptuveni 2 m3 atkritumu. Neviļus jādomā, kāpēc tā. Vai tiešām izmest mežā vairs nederīgas lietas ir vieglāk nekā tam paredzētajos konteineros? Bet varbūt ne visai veiksmīga ir mūsu atkritumu apsaimniekošanas politika? Mums gribētos, lai atkritumu dzimtajā vietā kļūst aizvien mazāk. Centīsimies kļūt apzinīgāki, jo katram patīk uzturēties sakoptā vidē.
Meža dienu izskaņā pēc kopīgi padarīta darba pulcējāmies pie ugunskura. Litas un Arņa Auziņu un Praulienas mednieku kolektīva sarūpētais mielasts svaigā gaisā garšoja īpaši labi, un nogurums aizmirsās. Skolēni atzina, ka šim pasākumam bija īpaša labestības aura. Visi bija apņēmības pilni mežu sakopšanas talkā doties arī nākamajā gadā.
Paldies „Latvijas valsts mežu" darbiniekiem par aktīvās atpūtas un darba mācībstundu, kā arī saņemtajām pateicības dāvaniņām par labi padarīto darbu.


03.05.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px