Rīt, 25. aprīlī, Lazdonas pamatskolas skolēni kopā ar Valsts meža dienesta Centrālvidzemes virsmežniecības Madonas nodaļas mežzini Vilni Tropu dosies "Meža dienu 2019" talkā un sakops Smeceres sila apkārtni.
Lazdonas pamatskolas direktore Inese Juhnoviča pastāstīja, ka Meža dienu sakopšanas talkā Smeceres silā piedalīsies 16 talcinieki – 5. un 6. klases skolēni kopā ar audzinātājām Santu Bondu un Diānu Zaprausku. Kā ierasts, skolēni dodas ne tikai sakopt mežu, tas būs arī meža izziņas pasākums. Tie, kas apkārtni sakops, nebūs tie, kuri mežā "aizmirsīs" atkritumus.
– Talkas Smeceres silā rīkojam katru pavasari, sakopsim valsts meža ceļa malas, lasīsim atkritumus. Problēma ir ne tikai cilvēkos, bet arī atkritumu apsaimniekošanā, jo atkritumu konteineri bieži ir aiz atslēgas. Vajadzētu sakārtot sistēmu – lai nebūtu maisi jāved uz mežu. Tagad ir tā, ka dažiem vieglāk visu nederīgo aizvest un izgāzt mežā. Arī tad, ja atpūtas vietā atrodas atkritumu tvertne, neapzinīgi un nekulturāli cilvēki visu nomet. Skolēni talkā katru gadu salasa iespaidīgus atkritumu kalnus, – piebilda V. Trops.
24.04.2019.