Aizvadītajā nedēļā redakcijā tika saņemts kādas pensionāres zvans, kura ar laikraksta starpniecību vēlējās gūt atbildi uz jautājumu, kas viņu satrauc jau ilgāku laiku.
„Esmu pensionāre. Lai saņemtu pensiju, izmantoju pakalpojumu, kad tā tiek piegādāta dzīvesvietā. Esmu pamanījusi, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) orderī, kuru atnes pastnieks, zem izmaksājamās summas parādās summa par piegādi – 2,39 eiro. Ar jautājumu, kas tas ir par pakalpojumu, par kuru mums, pensionāriem, ir jāmaksā, esmu vērsusies arī VSAA, kur esmu saņēmusi atbildi, ka šo naudu iekasē VAS „Latvijas Pasts". Sazinājos arī ar „Latvijas Pastu", kur atkal teica, ka visu saņemot VSAA. Vēlos noskaidrot, kur tad paliek tie 2,39 eiro? Ne tikai pensionāriem, bet ikvienam sava nauda ir svarīga un cīnīsies par katru centu," vēlas zināt pensionāre.
Sazinoties ar VAS „Latvijas Pasts", ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa skaidro: – Pensiju un pabalstu piegāde Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras klientu dzīvesvietās ir „Latvijas Pasta" pakalpojums, kas tiek sniegts VSAA un kuru „Latvijas Pasts" nodrošina VSAA izsludinātā iepirkuma rezultātā un pamatojoties uz līgumattiecībām ar VSAA. Tā kā valsts noteiktās pensijas un pabalstus izmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, šī iestāde arī izvēlas veidus, kā nodrošināt, lai šie maksājumi nonāktu pie to saņēmējiem, piemēram, pārskaitot klientu banku kontos vai ar piegādes pakalpojumu sniedzēju starpniecību nodrošinot piegādi dzīvesvietā. „Latvijas Pasts" neko no klientu pensijām neatvelk – šo samaksu iekasē VSAA, kas vēlāk par sniegtajiem piegādes pakalpojumiem norēķinās ar „Latvijas Pastu".
VAS „Latvijas Pasts" šā pakalpojuma sniegšanā ir tikai starpnieks, kas piegādā pensijas un pabalstus atbilstoši VSAA sniegtajām norādēm un saņemot par šo pakalpojumu attiecīgu samaksu.
24.04.2019.