Arī Bērzaunes pagasta bibliotēka iesaistījusies Valsts Kultūrkapitāla fonda lasīšanas veicināšanas apakšprogrammas "Pirmā tikšanās ar bibliotēku" otrajā posmā, kas notiek sadarbībā ar Bērnu literatūras centru.
– Liels paldies mūsu pirmsskolas izglītības iestādes "Vārpiņa" skolotājām Līgai Kalniņai, Antrai Baškevicai un Solvitai Žubei par aktīvu sadarbību šī projekta ietvaros, jo uzskatu, ka šo projektu sekmīgi realizēt bibliotēkas vienas pašas, sevišķi, kur ir tikai viens darbinieks un atsevišķi nav izdalīta bērnu nodaļa, nevar. Šķiet, ka mūsu pirmais pasākums izdevās gluži labi, – saka Bērzaunes bibliotēkas vadītāja Ineta Zvirgzdiņa. – Bijām aicinājuši Bērzaunes pagastā dzīvojošos trīsgadīgos bērniņus ar mammām, tētiem, vecmāmiņām – kas nu kuram varēja atnākt līdzi.
Pasākumu bibliotēkā Sauleskalnā vadīja divas jaukas peles – Dārta un Grieta – un Burtu māmiņa Ineta. Atnāca 12 bērniņi, bez tam, katram līdzi bija māmiņa vai tētis, dažiem pat māmiņa un tētis un vēl arī vecmāmiņa.
Ideja radusies un pieredze uzkrāta Skandināvijas valstīs, kā šādā veidā bibliotēkām piesaistīt nākamos lasītājus – uz bibliotēku tiek aicināti pavisam mazi bērni kopā ar vecākiem, un, kamēr vecāki izvēlas grāmatas, mazuļiem ir iespēja vai nu izmantot rotaļu grāmatas, vai spēlēties, darbojoties iepazīt bibliotēkas vidi. – Diemžēl mums telpas diezgan pašauras, nevaram bērniem piedāvāt īpaši plašu rotaļu stūrīti, viņiem jāsamierinās ar to, kas ir, – atzīst bibliotēkas vadītāja.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.03.2008.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
DAIŅA BAŠKEVICA foto