Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Projekta otrais mēnesis godam noslēdzies

ANNIJA BERĢE, projekta dalībniece

Autors • 08.04.2019.

Projekta otrais mēnesis godam noslēdzies
Burtu lielums

Marts ir bijis patiesi piedzīvojumiem bagāts mēnesis bērnu un jauniešu apvienībā „Rīts". Jaunatnes iniciatīvu projekta „Varu un daru!" otrais mēnesis jau aizritējis ar daudzām dažādām interesantām aktivitātēm. Pašizaugsme katrā ziņā ir redzama katrā no mums.

Pirmā marta nodarbība notika 6. martā kopā ar biedrības Jauniešu Akadēmijas „Pacelt pasauli" pārstāvi Ligitu Milleri. Nodarbība vairāk tika balstīta uz nākotnes plāniem, kā atrast savu īsto nākotnes aicinājumu, kā nonākt pie tā. Šajā nodarbībā katrs izstrādājām savu mērķu karti.
Emocijām bagātākais marta piedzīvojums mums bija Jauniešu pavasara domnīca, kas norisinājās no 8. līdz 10. martam kopā ar biedrību „Domas Dabā". Pārliecinoši visi varam teikt, ka šīs trīs dienas bija kaut kas lielisks. Kopā ar biedrības pārstāvjiem Helmutu Baņukalnu un Ingu Strazdiņu iemācījāmies uzdrīkstēties, uzdrīkstēties darīt un piedzīvot. Būsim godīgi – ne visiem gāja viegli, grūti bija pierast pie citas vides, izkāpt no savas komforta zonas, tomēr kopīgiem spēkiem mums tas izdevās. Domnīcas laikā mums bija iespēja iepazīties ar Māri Zvēru, kas savu hobiju – loku gatavošanu – ir pārvērtis par savu pamatnodarbošanos. Protams, mums tika sniegta arī iespēja redzēt, kā tiek izgatavots loks, kā arī pašiem izmēģināt šaut. Vēl iepazināmies ar Māri Olti, kas dalījās ar savām pārdomām par apkārt notiekošo, kā arī izveda interesantā pastaigā, ļaujot saskatīt dabā to, ko ikdienā mēs nepamanām. Paši izturīgākie vienu nakti pat pavadīja mežā, pašuzceltā būdiņā. Pierādījums tam, ka jaunieši var!
18. martā mums bija otrā nodarbība kopā ar Daci Dzilnu. Nodarbības laikā veicinājām savstarpējo sadarbību ar dažādu spēļu palīdzību. Iemācījāmies sadarboties un nenosodīt cits citu, pieļaujot kļūdas, bet gan kopīgi no tām mācīties.
Vēl martā notika divas nodarbības (20., 27. martā) kopā ar Raimondu Aizstrautu, kurās turpinājām februārī iesākto – iepazīties un darboties ar programmu Corel Draw un CNC darbgaldu.
Pēdējo šī mēneša nodarbību mums vadīja Simona Bogdanova. Pirmajā nodarbībā runājām par jauniešu motivāciju, taču otrajā nodarbībā runājām par tikpat svarīgu tēmu jauniešu vidū – pašvērtējumu. Izvērtējām savas labās un ne tik labās īpašības, sapratām, pie kā piestrādāt, lai būtu sevis labākā kopija, un cik svarīgi ir katru dienu sev pateikt vismaz vienu labu vārdu. Nodarbības iespaidā vakarā katrs uzrakstījām sev vēstuli par to, ko varbūt vēlamies mainīt sevī vai attīstīt, pēc kāda laika atvērsim un izlasīsim šo iespaidiem bagāto vēstuli, izvērtēsim, vai esam sasnieguši, ko vēlējāmies.
Marts ir bijis raibs un piedzīvojumiem bagāts. Turpinām attīstīt un iepazīt sevi. Pēc šī mēneša varam apgalvot, ka esam patiesi auguši, katrs pamazām izkāpjam no savas čaulas un pierādām to, ka jaunieši var un spēj uzdrīkstēties. Ar nepacietību gaidām trešo projekta mēnesi.


09.04.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px