Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Tautas nobalsošanu par VARAM izstrādāto administratīvi teritoriālās reformas plānu

BAIBA MIGLONE

Autors • 04.04.2019.

Burtu lielums

„Latvijas Reģionu apvienība" (LRA) pieprasa pie varas esošajiem politiskajiem spēkiem nodrošināt tautas nobalsošanu par VARAM izstrādāto administratīvi teritoriālās reformas plānu. LRA pamato, ka saskaņā ar LR Satversmes 2. pantu Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.

Tāpat LRA uzskata, ka uz esošo plānošanas reģionu bāzes ir nepieciešams izveidot otrā līmeņa vēlētas pašvaldības, kuras primāri nodarbotos ar izglītības, veselības aprūpes, ceļu infrastruktūras un sabiedrisko pārvadājumu organizēšanu lielākās teritorijās. Viedokli šajā sakarībā vakar lūdzu izteikt Madonas novada domes un Ērgļu novada domes priekšsēdētājus – Agri Lungeviču un Guntaru Velci.

Sabiedrībā ir jāieklausās
– Es uzskatu, ka otrā līmeņa pašvaldības nevajag veidot. Mēs šobrīd vienā līmenī pietiekami veiksmīgi strādājam. Jautājums ir par to, kā šo pirmo līmeni kvalitatīvi nodrošināt, – savu viedokli pauž Agris Lungevičs. – Attiecībā uz tautas nobalsošanu es domāju, ka sabiedrībā noteikti ir jāieklausās – ko cilvēki saka, ko domā, kāds ir viņu viedoklis par attiecīgo piedāvājumu, kas acīmredzot nākamnedēļ tiks prezentēts. Tomēr galīgo lēmumu sabiedrībai nevajadzētu ļaut pieņemt, jo, ja sabiedrība balsotu, mēs arī pirmo reformu nepiedzīvotu. Politiķiem ir jābūt tālredzīgiem, gudriem, ir jāpieņem drosmīgi lēmumi, kas ne vienmēr ir patīkami sabiedrībai, bet, kā jau teicu, ir jāieklausās iedzīvotājos, jo bieži vien viņiem ir nopietni, pamatoti argumenti. Galvenais, kā es to redzu, ir funkciju nodrošinājums, funkciju kvalitāte, izmaksu efektivitāte, pakalpojumu pieejamība, ko tiešām iedzīvotājiem vajag no šīs reformas.

Daudz šķēpu tiks lauzts
– Protams, tautas nobalsošana ir laba lieta, cilvēku viedoklis ir svarīgs, bet es domāju, ka VARAM tas būs tikai sākotnējais plāns. Tur būs daudz problēmu un iebildumu arī bez iedzīvotāju nobalsošanas. Kaut vai viedoklis, ka vajag izveidot lielāku pašvaldību, lai tā būtu ekonomiski patstāvīgāka, bet tas ir absolūti garām, jo Latvijā no 119 pašvaldībām tikai trīs vai četras var sevi ekonomiski uzturēt un, mehāniski saliekot kopā, nekas labāks nebūs, – uzskata Guntars Velcis. – Kas attiecas uz otrā līmeņa pašvaldībām – par to lauž šķēpus jau gadus 20. Manuprāt, Latvijā tik blīva pārvalde nav vajadzīga, jo iedzīvotāju jau nav tik daudz, lielākā daļa dzīvo ap Rīgu. Tā ka es tāds liels šīs idejas atbalstītājs neesmu, jo nesaskatu kāds īsti pienesums tam varētu būt.


05.04.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px