26. martā Varakļānu vidusskolā notika atklātā stunda, kuras laikā Eiropas Parlamenta vēstnieki – juniori bija sagatavojuši izzinošu nodarbību saviem vienaudžiem. Tajā skolēni izzināja Latvijas ieguvumus no Eiropas Savienības (ES) un diskutēja par to, kas viņus padara par eiropiešiem.
Skolotāja Daira Zepa jauniešus motivēja un rosināja būt drosmīgiem un nebaidīties izteikt savu viedokli. Nodarbību turpināja Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs, kas savā prezentācijā pastāstīja, ko Eiropa darījusi katra Varakļānu iedzīvotāja labā, un atgādināja skolēniem par dažādiem projektiem novadā, kas īstenoti ar ES atbalstu. Tāpat Māris Justs savā stāstījumā akcentēja ES lomu Varakļānu attīstībā un iezīmēja mērķus nākotnei.
Stundas noslēdzošajā daļā Eiropas Parlamenta biroja Latvijā pārstāves izklāstīja jauniešiem Eiropas Parlamenta darbības pamatprincipus, informēja par aktualitātēm, iedvesmoja piedalīties Eiropas vēlēšanās un skaļi teikt – #ŠoreizEsBalsošu. Stundas ietvaros skolēni piedalījās arī balsošanas ģenerālmēģinājumā. Uz jautājumu „Vai jauniešiem no 16 gadu vecuma būtu jādod tiesības piedalīties Eiropas vēlēšanās?" 32% no Varakļānu vidusskolas audzēkņiem nobalsoja PAR, savukārt 68% PRET. Jaunieši atzina, ka vēlēšanu ģenerālmēģinājums sniedzis vērtīgu ieskatu balsošanas procesā. Nodarbībā piedalījās 10.-12. klases skolēni.
03.04.2019.