„Latvenergo" skolēnu erudīcijas konkursa finālā 11. maijā Rīgā par labākās komandas titulu sacentīsies 320 fizikas entuziasti.
Viņu vidū būs 60 jaunieši no Madonas, Gulbenes, Cēsu un Valmieras novada. Fināla dalībnieki iegūs vērtīgas balvas, bet Vidzemes labākā komanda – ceļazīmi uz piedzīvojumiem un zināšanām bagātu vasaras nometni. No Vidzemes konkursam pieteicās un neklātienē sacentās kopumā 42 komandas.
Organizatori atzīst, ka rekordlielā pieteikumu skaita dēļ šis gads izcēlies ar sīvāko komandu konkurenci konkursa divdesmit četru gadu pastāvēšanas vēsturē, tāpēc iekļūšana labāko vidū ir īpaši vērtīga. Vidzemes spēcīgāko komandu, kas piedalīsies lielajā finālā, skaitā ir: „Kvintesence" no Vestienas pamatskolas, „SPEKTRSm" no Madonas pilsētas vidusskolas; „Epsilons 122" un „Epsilons 121" no Madonas Valsts ģimnāzijas.
Konkursa fināls risināsies 11. maijā fizikas festivāla „FIZMIX Eksperiments" ietvaros. Dienas gaitā plānotas iedvesmojošas lekcijas, koncerti, fizikas nozares aktīvistu ekspozīcijas un publiska konkursa fināla vērošana.
Festivāla apmeklētāji bez maksas varēs izmērīt gaismas ātrumu ar šokolādi, uzzināt, kā būvē vēja tuneļus un nirst okeāna
dzīlēs, piedalīties radošajās darbnīcās, veikt eksperimentus. Fizikas festivāls vienuviet pulcēs vadošos nozares ekspertus – fiziķus, akadēmisko personālu, institūciju pārstāvjus un industrijas aktīvākos uzņēmumus.
03.04.2019.