Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vasaras laiks

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 28.03.2019.

Burtu lielums

Naktī uz svētdienu pulksteņa rādītāji atkal būs jāpagriež stundu uz priekšu. Priecē, ka tas būs jādara vairs tikai dažas reizes, jo beidzot Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja noteikumu projektu, kas paredz, ka tās ES valstis, kuras izlems palikt vasaras laikā, maiņu pēdējo reizi veiktu 2021. gada marta pēdējā svētdienā, bet tās, kuras saglabātu ziemas laiku, – 2021. gada oktobra pēdējā svētdienā.

Mūsu valdība, kā zināms, ir izvēlējusies Latvijā saglabāt vasaras laiku. Viedokli par EP pieņemto lēmumu par atteikšanos no ziemas un vasaras laika maiņas lūdzu izteikt Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri un Madonas novada pašvaldības domes deputātu Rihardu Saulīti.

Labi, ka nebūs jāgroza
– Tas ir labi, ka Eiropas Parlaments pieņēma šādu lēmumu un ka 2021. gadā izbeigsies pulksteņa grozīšana visā Eiropas Savienībā. Cilvēkiem būs vieglāk saplānot savu dzīvi, savu darbu, jo vismaz daļai, kad notiek pāreja uz ziemas vai vasaras laiku, pie tā ir grūti pierast un daudzus tas vismaz nedaudz iespaido, – atzīmē Guntis Ķeveris. – Es esmu par vasaras laiku, lai vakari ilgāk būtu gaišāki. Tā viena stunda, kad pavasarī rītos būs nedaudz tumšāk, ilgs jau tikai kādu mēnesi. Svarīgākais – lai cilvēks, atnācis no darba, varētu vēl mājās kaut ko padarīt, un tad stunda vakarā, kad ilgāk ir gaišs, ir no svara.
Turklāt katra valsts, ņemot vērā arī iedzīvotāju viedokli, pati varēs izvēlēties, kādu laiku – ziemas vai vasaras – saglabāt.

Jādzīvo pēc saules
– Šo lēmumu, ka pulksteņi vairs nebūs jāgroza, kā saka, atbalstu ar abām rokām. Tas vienreiz bija jāizbeidz, par to jau daudzus gadus iestājās liela daļa iedzīvotāju. Gadiem ejot, aizvien labāk izprotu, ka tas tik tiešām nav vajadzīgs. Tas negatīvi iespaido daudzus, bet jo īpaši bērnus. Nav ko mocīt cilvēkus! – uzsver Rihards Saulītis. – Latvija ir atbalstījusi vasaras laiku, bet man labāk patīk ziemas laiks, kas ir patlaban un kāds tas cauru gadu bija arī manā bērnībā, skolas gados un jaunībā, kad pulkstenis netika grozīts.
Esmu par to, lai mēs dzīvotu pēc saules. Vēl jo vairāk tāpēc, ka gaišākiem vakariem vasarā arī laukos vairs nav tik lielas nozīmes. Kā esmu novērojis, piemēram, Praulienā lielākie zemnieki lauku darbus, ieskaitot siena sagatavošanu, izdara dienas laikā. Nav vairs kā agrāk kolhozu laikos, kad pēc darba bija jāsteidzas uz māju, lai vakaros paspētu padarīt visus darbus arī savā saimniecībā.


29.03.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px