Kā un ko drīkst vai nedrīkst darīt iekšējos ūdeņos, kurš par ko atbild un kā iesaistīties ūdeņu apsaimniekošanā? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem ikviens varēs gūt atbildes Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajā divu dienu seminārā "Iespējas, pieredze un izaicinājumi iekšējo ūdeņu resursu apsaimniekošanā".
Semināra pirmā diena – 3. aprīlī Ozolniekos, Rīgas ielā 34. Tajā ikviens varēs uzzināt, kam īsti Latvijā pieder iekšējie ūdeņi un kādas institūcijas iesaistītas šo resursu apsaimniekošanā. Būs arī tēma par zivju resursu atražošanu un to izmantošanas kontroli, saimniekošanu aizsargājamajā dabas teritorijā, ūdeņu apsaimniekošanas veidiem, finansējuma piesaisti.
LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītāja Agnese Neimane-Jordane, aicinot uz pasākumu, uzsver:
– Atbildes uz daudziem jautājumiem ir svarīgas tieši tagad, jo pavasara tuvums cilvēkus mudina ķerties pie apkārtnes, tostarp ūdenstilpju, sakārtošanas. Diemžēl bieži vien cilvēki nezina, ko un kā drīkst darīt viņiem tuvumā esošo upju vai ezeru sakopšanā. Tieši tādēļ semināra divās dienās ikviens, kam rūp sakopti Latvijas iekšējie ūdeņi, varēs saņemt atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem.
Diskusijā Ozolniekos piedalīsies Zemkopības ministrijas, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR", "Vides risinājumu institūta", Dabas aizsardzības pārvaldes un Valsts vides dienesta pārstāvji.
Semināra turpinājums "Labā prakse un pieredze iekšējo ūdeņu resursu apsaimniekošanā" notiks 11. aprīlī "BIOR" telpās Lejupes ielā 3. Tad varēs uzzināt par zivju resursu apsaimniekošanas veidiem, saņemt praktiskus ieteikumus Zivju fonda projektu pieteikumu kvalitatīvākai sagatavošanai un īstenošanai. Ar reāliem pieredzes stāstiem dalīsies arī paši ūdeņu apsaimniekotāji.
Pasākuma moderators – Māris Olte.
29.03.2019.