24. martā
Madonas novada Ļaudonas pagastā BMW automašīnas vadītājs
ceļu satiksmē piedalījās 2,01 promiles reibumā. Automašīnas vadītājam
tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par braukšanu reibumā.
Pulksten 13.30 Ērgļu novada Ērgļu pagastā, autoceļa Pļaviņas-Ērgļi 30. kilometrā, kāds vīrietis, vadot motociklu, kritis un guvis miesas bojājumus, viņš nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē.
26. martā
Pulksten 15.27 Lubānas novada Lubānā, Baznīcas ielā, kāds vīrietis 1,52 promiļu reibumā vadīja velosipēdu. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.
Valsts policija atgādina, ka piedalīšanās ceļu satiksmē alkohola reibumā ir aizliegta, neatkarīgi no tā, vai dalība tiek veikta ar motorizētu vai nemotorizētu transportlīdzekli.
Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.15 pants nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, tiek piemērots naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam 40 eiro apmērā, taču, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, tiek piemērots 120 eiro naudas sods. Ja alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles vai persona atrodas narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, tad velosipēda un mopēda vadītājam uzliek naudas sodu 170 eiro apmērā.
Informāciju sagatavoja: ZANE VASKĀNE,
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste
29.03.2019.