Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pasākums “Vienā tīklā” pilsētas vidusskolā

LINDA KASČUKA, Madonas pilsētas vidusskolas 10. klases skolniece

Autors • 19.03.2019.

Pasākums “Vienā tīklā” pilsētas vidusskolā
Burtu lielums

28. februārī Madonas pilsētas vidusskolā norisinājās skolēnu domes organizētais pasākums „Vienā tīklā". Tā mērķis bija veidot sadraudzību starp skolām Madonas reģionā.

Šajā dienā pie mums ciemojās Cesvaines vidusskolas, Bērzaunes pamatskolas, Kalsnavas pamatskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas un Varakļānu vidusskolas skolēnu domes, kā arī skolotāji.
Pasākuma sākumā viesi varēja noklausīties Sintijas Beitānes, Anda Poļaka un Kristiānas Pamšes stāstījumu par brīvprātīgo darbu. Tālāk jauniešus sagaidīja aktīva trasīte pa skolu, kuras laikā varēja iepazīties ar skolas telpām un sadraudzēties ar citiem komandas biedriem. Vienā no stacijām tika apspriests starptautisko projektu nozīmīgums un tas, kā var interesanti mācīties. Jauniešiem bija iespēja arī uzzināt par valstīm, kurās ir viesojušies Madonas pilsētas vidusskolas pārstāvji. Nākamajā punktā varēja pārbaudīt savas zināšanas par pazīstamiem latviešu rakstniekiem un dzejniekiem, pildot krustvārdu mīklu. Citā – bija iespēja uzzināt par Madonas pilsētas vidusskolas skolēnu domes komitejām, komitejas vadītājiem un darbu, ko tās veic. Vēl kādā uzdevumā jauniešus pārbaudīja ar dažādiem jautājumiem par vides piesārņojumu, vajadzēja arī pareizi sašķirot atkritumus. Pēdējā stacijā varēja darboties ar lāzeriem un prizmām. Tās laikā iepazīstinājām arī ar 3D printeri un tā lomu mūsu skolā.
Pēc tam sekoja darbs grupās, tajās apspriedām dažādas tēmas. Viena no tām bija ideālā mācību stunda, par skolotāju un skolēnu iesaistes nepieciešamību, lai stundu darbs būtu kvalitatīvs un interesants. Šajā grupā diskutējām par jauno izglītības sistēmas modeli, tā plusiem un mīnusiem. Nākamajā pieturas punktā, kuru sauca „Kā viss ietekmē visu", runājām par vidi un piesārņojuma lielo ietekmi mūsu dzīvē, apspriedām arī to, kāda varētu būt planēta Zeme pēc 30 gadiem. Vēl citā grupā diskutējām par to, vai nākotnē viss būs e-vidē vai tomēr ne. Jaunieši runāja par grāmatām un tālmācību. „Komunikācija pēc 20 gadiem – arī šī tēma tika apspriesta grupu darbā. Un kā pēdējā tēma bija par tehnoloģijām un zinātni, par mūsdienu attīstību, jaunākajiem izgudrojumiem un cilvēku pielāgošanos.
Paralēli tam arī skolotājiem bija sagatavotas nodarbības, viena no tām bija par medijpratību pie informātikas skolotājas Lauras Strodes, kur skolotājiem bija lieliska iespēja uzzināt, kas ir aktuālākais un svarīgākais, mācot bērnus izmantot interneta vidi. Pēc tam skolotāji devās pie Līgas Ozdobas, kas pastāstīja par jaunākajām tehnoloģijām, kuras izmantot mācību darbā. Skolotāji iepazinās arī ar 3D printera priekšrocībām un pamēģināja izmantot 3D pildspalvu.
Pasākuma laikā bija dažādas aktivitātes, kuras palīdzēja citam citu iepazīt, jo galvenais pasākuma mērķis bija nevis apmainīties ar pieredzi, bet gan iepazīties, lai nākotnē rīkotu dažādus pasākumus skolu starpā. Šo tikšanos noslēdzām ar Luīzes Sniedzes pieredzes stāstiem par mācībām Kambodžā. Visi ar lielu interesi klausījās par to, kā, pat esot tikai studiju gados, jauniešiem paveras plašas iespējas, un, ja vien ir gana drosmes un spēka tās izmantot, tad viss izdosies.
Mums bija liels prieks uzņemt viesus un iepazīties ar skolēniem no citām skolām. Šis noteikti bija pieredzes bagāts pasākums, kurš iedvesmo mūs arī tālāk veidot sadraudzību. Madonas pilsētas vidusskola „tīklosies" arī turpmāk!


20.03.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px