Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kad beidzot ceļš tiks salabots?

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 12.03.2019.

Burtu lielums

Biedrība „Latvijas ceļu būvētājs" (LCB) regulāri saņem vēstules no iedzīvotājiem, kurās viņi bieži aicina salabot konkrētus ceļus vai to posmus, kas nepieciešamos remontus nav redzējuši arī desmitiem gadu.

Biedrība ir saņēmusi divdesmit četru cilvēku parakstītu lūgumu beidzot salabot ceļu Meirāni-Degumnieki-Aiviekstes slūžas Ošupes pagastā. Vēstulē iedzīvotāji apraksta bēdīgo ceļa stāvokli un norāda, ka tas ir kļuvis bīstams un izraisījis vairākas avārijas. Iedzīvotāji arī norāda, ka tas ir ceļš, ko izmanto zemnieki, piena savācēji, lopu uzpircēji, preču pārvadātāji, tūristi, mežizstrādes uzņēmēji, maršruta autobusi, skolēnu autobuss, mednieku kolektīvi, zvejnieki, vietējie iedzīvotāji un citi.
Cilvēki pamatoti secina, ka ceļa katastrofālā stāvokļa dēļ cieš ekonomika. LCB nav institūcija, kas izlemj, kurus ceļus remontēt, bet regulāri vērš atbildīgo institūciju uzmanību uz nepareizo praksi ceļu lietotāju nodokļus izlietot neatšifrētiem mērķiem, nevis ieguldīt ceļu remontos. Biedrība iedzīvotāju vēstuli ir nosūtījusi Finanšu un Satiksmes ministrijai, lūdzot tām sniegt Ošupes pagasta iedzīvotājiem atbildi pēc būtības, kā arī paskaidrot, kur tad paliek viņu samaksātie nodokļi.
Faktu par šādas vēstules esamību apstiprina arī Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls: – Šāda vēstule tiek sūtīta jau otro reizi, un tā ir iedzīvotāju iniciatīva. Pašvaldība to atbalsta, jo ceļš ir katastrofālā stāvoklī. Ilgstoši nekādi nopietni uzturēšanas darbi valsts autoceļu ceļa posmā Meirāni-Degumnieki-Aiviekstes slūžas nav veikti. Protams, ceļš tiek greiderēts, bet ar to vien nepietiek. Ceļa posms no Degumniekiem līdz Lubāna ezeram ir ļoti nozīmīgs iedzīvotājiem, visam novadam kopumā. Piemēram, no Rēzeknes puses līdz Aiviekstes slūžām ir ceļš ar dubulto virsmas apstrādi, bet daži kilometri, kas ir palikuši līdz Degumniekiem, ļoti ietekmē arī tūristu plūsmu. Tāpat tas ir īsākais ceļš uz Rēzekni. Īpaši tas ir aktuāli rudenī, kad tiek transportēti graudi. Šī iedzīvotāju iniciatīva ir jāatbalsta.
Ošupes pagasta iedzīvotāju parakstītā vēstule ir nosūtīta Finanšu un Satiksmes ministrijai, norādot, ka vēlas saņemt rakstisku atbildi.
– Atbilde vēl nav saņemta. Pašvaldība regulāri ziņo par situāciju gan Satiksmes, gan Finanšu ministrijai, lūdzot sakārtot šo ceļa posmu. Diemžēl līdz šim atbildes vienmēr bijušas noraidošas, atrunājoties, ka nepietiek līdzekļu, jo vasarā līdzekļi tiek iztērēti, gatavojoties ziemai, un otrādi. Vienmēr ir bijusi apņemšanās ceļus uzturēt labā stāvoklī. Jācer, ka, iesaistoties iedzīvotājiem, tiks sasniegts mērķis un ceļa posms tiks salabots, – uzsver Aigars Šķēls.
– Manuprāt, lai savestu šo ceļa posmu kārtībā, sākumā nepieciešams atjaunot visu greiderējamo kārtu. Bet vislabāk, protams, būtu, ja varētu veikt pilno dubulto virsmas apstrādi. Tā ļoti labi kalpo, un to var novērot uz autoceļa Barkava-Lubāna.

13.03.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px