Aizvadītajā sestdienā, 8. martā, bija tradicionālie vidējās paaudzes deju kolektīvu svētki – "Jautrais dancis pastalās".
– Tā kā pasākums notika 8. martā, mūsu daiļā dzimuma pārstāves šajā ballē tika apdāvinātas ar tulpes ziedu, un noskaņojums bija patiesi jauks, – saka Ērgļu novada domes kultūras pasākumu organizatore Sandra Avotiņa.
Piedalījās deju kolektīvi "Meirāni", "Made" no Madlienas, "Varakļāni", "Vidzemes seniori", "Degumnieki", deju kolektīvs "Auda" no Rīgas, "Mudurainis" no Vecpiebalgas, kā arī Ērgļu deju kolektīvi – "Rūdis", "Pastalnieki" un "Erla".
Sandra Avotiņa atzīst, ka visi dalībnieki priecājās par šo koncertiespēju pirms skatēm: – Mēs parūpējāmies, lai viņiem tiešām būtu interesanti, un šī pasākuma veidošanu atbalstīja arī Madonas rajona padome, jo pamatā piedalījās rajona kolektīvi, bet jauki, ka bija arī viesi.
Pagasta pašdarbnieku saime, kas šovasar piedalīsies Dziesmu un deju svētkos, arī ir gana kupla – tie ir jauktais koris "Ērgļi", deju kolektīvi "Erla", "Pastalnieki", "Rūdis" un "Ērgļu jaunieši". Dziesmu svētku dalībnieku pulkā būs arī Tautas lietišķās mākslas studijas dalībnieces, kas svētkos piedalīsies ar saviem darbiem, taču to atlase vēl tikai būs. Paredzēts, ka uz Rīgu dosies arī Ērgļu vidusskolas 5.-7. klašu koris, lai piedalītos svētku atklāšanas koncertā, tomēr koru skate vēl tikai būs. Sandra Avotiņa teic, ka pašvaldība palīdz un jau ir ieplānojusi līdzekļus transportam, tiek šūti un papildināti tautastērpi dejotājiem, ļoti lielu atbalstu sniedzot arī Madonas rajona padome.
Tiesa, ne visi tautatsērpi tiek šūdināti gluži no jauna – tos laika gaitā regulāri papildina ar detaļām, dažviet atjauno, jo četriem tautas deju kolektīviem pilnīgi jauniem tērpiem vajadzētu ļoti daudz līdzekļu.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
ILZES DAUGIALLO foto