4. martā Madonā viesojās pārstāvji no Latvijas pasākumu centru asociācijas (LPCA), lai iepazītos ar Madonas pilsētas domes vadību un apskatītu pilsētas kultūras iestādes. Šobrīd asociācijas darbā iesaistījušies 12 pasākumu centri no Rīgas, Jūrmalas, Ventspils, Daugavpils, Liepājas, Siguldas un Madonas. Madonas pašvaldība ir jaunākais šīs nevalstiskās organizācijas biedrs – asociācijā iestājusies 2007. gada pavasarī.
Tiekoties Madonā, viesi apskatīja atjaunoto Madonas kultūras namu, iegriezās bibliotēkā, muzejā, estrādē un mūzikas skolā.
– Ikvienā vietā, kur iegājām un kuru apskatījām, sajutām dvēseli, – vaicāts par iespaidiem, „Staram" atklāja Dzintaru koncertzāles valdes priekšsēdētājs Andrejs Kondratjuks. – Radās priekšstats, ka Madonas kultūras darbinieki laiku tāpat vien neatstrādā, viņi pienākumus veic iedziļinoties un ar dvēseli. Uzskatu, ka pamatlietas lielā mērā atkarīgas no vadības, un jums šai ziņā ir ļoti veicies – pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters rūpējas par vietas kopējo attīstību, visu pārzina un it visā ir iekšā.
Ilze Stebera, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT1 Sabiedrisko attiecību nodaļas direktore: – Asociācija nepārstāv tikai Rīgu, un mums nav būtiski apvienot pašvaldības. Mums svarīgi ir apvienot pasākumu centrus jeb vietas, kur notiek pasākumi. Madonas gadījumā asociācijas dalībnieks ir dome, jo visas vietas, kur notiek pasākumi, Madonā ir pašvaldības paspārnē. Bet asociācija neapvieno tikai valsts un pašvaldības iestādes, mūsu biedri ir arī privātās struktūras, piemēram, mūsdienu kultūras centrs „Sapņu fabrika".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.03.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto