Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņai veltītās militarizētās stafetes 15. gadā vakar sacensībās "Smeceres sila" sporta bāzē piedalījās 84 komandu 420 dalībnieki no visiem Latvijas novadiem, arī no Lietuvas. Militarizēto stafeti tradicionāli iesāka ar komandu parādi, ko pieņēma LR Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra vadītājs majors Sergejs Čevers.
Latvijas karogu mastā uzvija pagājušā gada O. Kalpaka ceļojošo kausu ieguvēji – Ērgļu vidusskolas komanda.
Pasākumu atklājot, sveicot jauniešus pasākuma 15 gadu jubilejā, majors Sergejs Čevers novērtēja: – Pirms 15 gadiem Madonas rajons ir atjaunojis labu tradīciju, un Oskara Kalpaka piemiņas sacensības ir populāras ne tikai jaunsargu vienībām, arī skolu komandām. Arī masveidība ir augusi, un šogad stafetē par O. Kalpaka piemiņas balvām cīnās ļoti daudz komandu.
Viņš arī mudināja nebaidīties ne no jaunajiem ieročiem, ne no neierastās un atjaunotās "Smeceres sila" trases. Jaunsargu vadītāji silā bija redzami jaunos formastērpos, kas nākamgad būs arī visiem aktīvajiem jaunsargu vienību dalībniekiem.
– Kas gan piesaista jauniešu uzmanību jaunsardzei? Tā ir šaušana un formastērps, – secināja majors.
Novēlot spraigu sacensību garu, gandarījumu par tik kuplu dalībnieku skaitu izteica arī Madonas rajona padomes un pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters: – Pirmajam Latvijas armijas virspavēlniekam veltītās sacensības ir ieguvušas gan atsaucību, gan atzinību, jo gadu no gada komandu skaits palielinās. Šajās sacensībās izpaužas arī kāda daļa no patriotiskās audzināšanas.
"Smeceres silā" vēl dažas dienas pirms sacensībām trases nebija baltas, tāpēc slēpošanu šāgada stafetē nomainīja ar skriešanu, bet pārējos stafetes posmos izmaiņu nebija. – Zaudētāji šai ziņā ir slēpojošie rajoni – Alūksne, Aizkraukle, Madona, Gulbene, bet vinnētāji ir kurzemnieki, zemgalieši, kam siltās ziemas dēļ nav bijis iespēju satrenēties slēpošanā. Taču lēmums atcelt slēpošanu visus dalībniekus nostāda vienās pozīcijās, un uzvarētāji nebūs tikai vidzemnieki, – komentēja sacensību galvenais tiesnesis Voldemārs Šmugais.
Stafeti atklāja jaunākā, meiteņu, grupa, kurā sacentās 13 komandu. Zēnu konkurence bija vislielākā – 30 komandu. Vecākajā jauniešu grupā spēkiem mērojās attiecīgi 18 meiteņu un 24 puišu vienības. Kupli pārstāvēts bija mūsu rajons, jo piedalījās Kalsnavas, Vestienas, Sarkaņu, Murmastienes, Degumnieku, Meirānu O. Kalpaka pamatskolas, Madonas pilsētas 1. vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Varakļānu, Ērgļu vidusskolas, Barkavas arodvidusskolas un 211. Madonas jaunsargu vienība.
Ar stafetes rezultātiem iepazīstināsim kādā no "Stara" turpmākajiem numuriem.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto