Februāra sākumu varētu raksturot liriski – "Sniegi sniga, putināja…", aizputināja, pieputināja tā, ka slapjas muguras ne tikai tiem, kas tīra sniegu, bet arī visiem citiem, kupenas brienot.
Siltākās zemēs, ja uznāktu šādi dabas apstākļi, kā tas bija mūspusē nedēļas sākumā, tie būtu pasludināti par stihiju. Piemēram, Anglijā, kur daudz ceļa zīmju ir uzzīmētas uz ceļa, tās vairs nebūtu redzamas, un tas nozīmētu, ka kustība nevar notikt. Mums, kam ziema nav nekas ārkārtējs, dzīve neapstājas, turpinām brist. Jau ierasts, ka mazākos lauku ceļus iztīra pēc tam, kad izšķūrēti ir lielie, tāpēc nav vērts sūdzēties, ja pēc šīs nedēļas lielās snigšanas bērni netika aizvesti uz mūzikas skolu, jo nebija iespējas izbraukt lielos sniegus.
Lai arī ziema triumfē, februāris ir pirmo pavasara zīmju uzmanīšanas mēnesis, sajūtot jau nelielu pavasara vēsmu tuvumu gaišākos rītos un garākos vakaros. Pavasara ātrākai sajūtai ienesu mājās plaucēšanai ceriņzarus, kas jau ceturtajā dienā rāda, ka pumpuri sazaļos, priecē un labi garšo arī iesēto kressalātu zaļais zelmenis, kuri apbrīnojami ātri sadīga, un vēl uzziedēt sola hiacinte podiņā.
LBB Madonas nodaļas biškopji, kā vienmēr, ziemu izmanto mācībām. Pagājušajā sestdienā veikalā "Bitenieks" bija sabraukuši dravu saimnieki no malu malām. Viesos uzaicinātais lektors Guntars Melnis stāstīja par biškopības produktu ražošanu, arī jauno preparātu ražošanu, ko gatavo pat no vaska kodes.
Dārzkopjiem jau niez "zaļie" īkšķi, jo tiek pasūtītas un pirktas sēklas. "Tomātu audzētāja pavasaris" – tā sauc lekciju ciklu, ko apmeklē mana paziņa, dodamās uz Rīgu, kur pieredzē dalās entuziastu kluba "Tomāts" ilggadējā dārzkope Ludmila Kodzasova. Kursi un lekcija notiek arī Rīgā, Dabas muzejā. Siltumnīcu saimnieki jau čubinās, un čaklākie ir jau arī ko iesējuši.
Šonedēļ vairāk aizdomāties par to, ko ēdam, lika Pārtikas un veterinārā dienesta informācija, ka Polijā kauti neveseli dzīvnieki, to gaļa tikusi nogādāta ES valstīs, tostarp nonākusi Latvijas uzņēmumā "Lido". 9 kg uzņēmuma noliktavā un 18 kg izmantotie desu ražošanā gan nav daudz, bet pēc nofilmētajiem kadriem Polijas kautuvē "apetīte" pazudusi. Tieši tāpēc arī Madonā tiešās pirkšanas pulciņš vēlas pārliecināt, kāda nozīme ir visam dabiskajam un veselīgajam, ko audzējam bioloģiski, pret ko izturamies ar cieņu un ceļam galdā savai ģimenei. Tiesa gan, par to, kas ir eko, bio, kas ir "lauku labumi", kas ir un kas nav veselīgs, mums katram ir sava izpratne.
08.02.2019.