Decembrī svinam Ziemassvētkus, gatavojam dāvanas, iepriecinām cits citu un esam pilni apņēmības būt labāki, čaklāki un darbīgāki. Ziemas tumšajā laikā ir tik svarīgi dāvāt gaismu, ko izstaro mūsu sirdis, būt kopā ar tiem, kam esam tik ļoti vajadzīgi.
28. decembrī pulciņš dziedošu sievu un vīru devās uz Ērgļu novada sociālās aprūpes centru „Kastaņās", lai iepriecinātu tā iemītniekus. Tautas mūzikas kopas „Pulgosnieši" dalībnieki Vinetas Dāves vadībā bija sagatavojuši skaistas un skanīgas dziesmas par ziemu, svētku laiku un cilvēcisko attiecību skaistumu. Radīja izjūtu kā senāk, kad mūsu senči sanāca kopā, muzicēja, skandēja un dziedāja. Dziesmas dāvāja prieku un mājīgumu sirdī un dvēselē. Savus sveicienus sūtīja arī Ērgļu vidusskolas 4. klases skolēni, sarūpējot pašdarinātas dāvaniņas un apsveikumus. Tās „Kastaņu" ļaudīm nodeva viņu audzinātāja Vineta Dāve.
„Braku" muzejs sadarbībā ar biedrību „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" dāvināja Z. Saulītes un M. Breikšas sakārtoto grāmatu „Ērgļu novads skan", lai „Kastaņu" iemītnieki izzina Ērgļu novada, īpaši Liepkalnes un Sausnējas puses, muzikālās dzīves vēsturi un personības.
Sirsnīgi, skanīgi un skaisti muzicēja akordeonists Uldis Vabulis, kas allaž ir gaidīts ciemiņš. Sākumā gan klausītāji tā kautrīgi dziedāja un dungoja, taču pamazām atraisījās un sāka dancot. Valdīja jauka un priekpilna atmosfēra – kā jau svētkos, kad var izdziedāties, izdejoties un izlustēties no sirds.
Lai mums visiem gaišs, dāsns un svētīgs jaunais gads!
04.01.2019.