Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Policijas darbinieki naktī pamana bērnu

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 20.12.2018.

Policijas darbinieki naktī pamana bērnu
Burtu lielums

16. decembrī pulksten 2.46 Madonas novadā, Vestienas pagastā, policijas darbinieki, veicot norīkojumu, uz ielas atrada bērnu, kurš tur atradās viens bez vecāku uzraudzības un laikapstākļiem nepiemērotā apģērbā.

Sākotnējā informācija liecina, ka 15. decembrī tikusi svinēta bērna dzimšanas diena. Vakarā vecāki bērnu nolikuši gulēt un devušies pie kaimiņiem turpināt svinības. Kādā brīdī bērns pamodies un izgājis no dzīvesvietas, basām kājām un ģērbies vienīgi pidžamā. Par laimi, naktī klīstošo bērnu pamanīja Madonas policijas iecirkņa patruļpolicijas darbinieku norīkojums un nogādāja tuvākajā ārstniecības iestādē, kur tam tika veikta medicīniskā apsekošana.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas policijas iecirkņa priekšnieks Gundars Trops norādīja, ka šis ir veiksmes stāsts un ir ļoti svarīgi, ka tas nav kļuvis par traģisku notikumu un bērnam briesmas nedraud. Viss varēja izvērsties citādāk, tāpēc prieks, ka policijas darbinieki, kuri veica savus dienesta pienākumus, bija īstajā vietā un laikā, lai pamanītu bērnu un nogādātu viņu drošībā. Jo vairāk policijas darbinieku būs uz ielām, jo operatīvāk viņi varēs strādāt un palīdzēt sabiedrībai. Tas ir resurss, kurā ir jāiegulda, taču rezultāts ir sabiedrības drošība.
Par šo gadījumu turpinās lietas apstākļu noskaidrošana.
Arī Vestienas pagasta pārvaldes vadītāja Marika Zembaha uzsvēra, ka iepriekš šī ģimene nav nonākusi policijas vai bāriņtiesas redzeslokā.
– Šāds gadījums ir konstatēts pirmo reizi. Jāuzsver, ka līdz šim šajā ģimenē nav konstatēti pārkāpumi. Ģimene ir kārtīga, vecāki strādā un rūpējas par bērniem. Iepriekš nav nonākuši bāriņtiesas un sociālā darbinieka redzeslokā, kā arī nav bijis sūdzību par šo ģimeni. Ļoti žēl, ka tā ir noticis, bet jāpriecājas, ka viss ir beidzies labi un nav notikusi kāda lielāka nelaime. Protams, šis gadījums tiks izskatīts un izvērtēts kopā ar bāriņtiesu un sociālo darbinieci, – pastāstīja Marika Zembaha.
Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas jaunākais inspektors Kaspars Indāns patrulēja 16. decembra naktī un kopā ar kolēģi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas jaunāko inspektoru Elvi Lopatko atrada bērnu.
– Manā darba pieredzē šis ir jau trešais gadījums, kad maiņas laikā tiek atrasts bērns, ziemā gan –
pirmo reizi. Šis ir stāsts ar laimīgām beigām, jo bērns nav guvis traumas. Arī mediķi apstiprināja, ka viņa veselībai briesmas nedraud. Pēc sarunas un ārstu apskates tika secināts, ka bērns nav guvis nopietnus apsaldējumus, līdz ar to varēja spriest, ka bērns ārā nav uzturējies ilgu laiku. Ģimene ir labvēlīga, iepriekš nav bijusi dienestu redzeslokā. Par to, ka bērns ir atrasts uz ielas, vecāki uzzināja no mums, bija ļoti satraukušies un nespēja saprast, kā radusies šāda situācija. Atrodot bērnu, tika apsekotas tuvākās mājas ar mērķi noskaidrot, no kurienes bērns ir atnācis. Sadarbojoties ar bāriņtiesas pārstāvi un citiem pagasta iestāžu darbiniekiem, izdevās atrast vecākus. Bērni ir jāuzmana, ne tikai dienas laikā, bet arī naktīs. Jānodrošinās, lai neveidotos šādas situācijas, – atzina Kaspars Indāns.


AGRA VECKALNIŅA foto


21.12.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px