Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Gaisma jārada pašiem!

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 06.12.2018.

Burtu lielums

Decembris – gada pēdējais mēnesis, kad arvien biežāk cilvēki aizdomājas, kā ir pavadīts gads, kas ir paveikts, bet ko nepaspēja izdarīt.

Ir iedegta pirmā svecīte adventa vainagā, šosvētdien iedegsim otro. Šis laiks saistās ar mieru un klusumu, pārdomām. Trīs svētdienas līdz Ziemassvētkiem, šķiet, gada skaistākajiem svētkiem. Jau novembra beigās veikalu plauktos parādījās skaistās dekorācijas, eglīšu mantiņas, krāsainās gaismas virtenes, sveces ar Ziemassvētku smaržu. Gaidīšanas laiks ir skaists, tomēr rada arī stresu, īpaši domājot par dāvanām sev tuvajiem. Reizēm gan cilvēki aizmirst, ka ne jau tas prieks ir dāvanas vērtība, bet gan kopābūšana.
Vēl var paspēt iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, kurās būs iespējams pagatavot rotājumus, gūt jaunas zināšanas. Darbnīcas notiek dažādos pagastos, jāseko līdzi informācijai.
Iestājoties vēsākam laikam, likās, ka sniegs būs uz palikšanu. Tuvumā esošajos kalnos, tāpat arī „Smeceres silā" tika uzsākta mākslīgā sniega ražošana, lai slēpotājiem un citiem ziemas prieku cienītājiem būtu iespēja izbaudīt aktivitātes svaigā gaisā pie dabas. Bet laikapstākļi mēdz būt mainīgi, un arī šoreiz tie pārsteidza ar lietu. Bet vismaz es atkal gaidu sniegu. Vismaz uz mirkli likās, ka sniegs radīja gaismu, īstu ziemas pasaku. Tumsas tāpat ir daudz, īpaši rudens un ziemas mēnešos. Gaisma jārada pašiem, ienesot mājās sveces, izdarot kādu labu darbu, iepriecinot līdzcilvēkus.
Viens no šādiem veidiem ir iespēja iesaistīties projektā „Ziemassvētku vecīša pasts", kas notiek jau piekto gadu. Ikviens var sarūpēt kādu nelielu dāvanu cilvēkiem, kuri šobrīd savas dienas aizvada kādā no Latvijas sociālās aprūpes centriem. Iepriecinot kādu sirmgalvi, prieku radām arī paši sev. Smaids un neviltotie pateicības vārdi vēl ilgi saglabāsies atmiņā. Un apziņa, ka tu kādam spēj sagādāt prieku, saviļņo.
Aizvadītajās brīvdienās uz ledus jau parādījās pirmie zemledus makšķernieki, un līdz ar to arī ziņās bija lasāms par ielūzušiem cilvēkiem. Tas liek aizdomāties – vai tiešām šis vaļasprieks ir svarīgāks par dzīvību? Ir jābūt piesardzīgiem un nevajag izaicināt likteni!
Ne tikai pirmssvētku laikā, bet arī ikdienā nedrīkst aizmirst vēl par kādu ļoti būtisku tēmu – drošību. Jāatceras, ka degošas sveces nedrīkst atstāt bez uzraudzības, arī lampiņu virtenes jālieto atbilstīgi lietošanas pamācībai. Un nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst – sargi sevi pats, tad arī Dievs tevi sargās!


07.12.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px