Novembrī Bērzaunes pamatskolā norisinājās projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem" otrais posms, un skolēniem bija iespēja iesaistīties dažādās vecumposmam un interesēm atbilstošās veselību veicinošās aktivitātēs.
– Jau pavasarī organizējām veselības dienas, šis bija otrais posms, un plānojam veselības nedēļu skolā organizēt atkal nākamajā pavasarī. Izvērtējot bērnu vēlmes un intereses, aktivitātes plānojam paši. Šoreiz jaunāko klašu skolēni devās uz PII „Saulīte" baseinu Madonā un skolotājas Vikas Valceres vadībā iepazinās ar dažādiem peldēšanas veidiem un inventāru, kā arī baudīja relaksējošas procedūras pirtiņā un džakuzi. Vecāko klašu skolēni ūdenspriekiem nodevās Kokneses sporta centrā. Prasmīgākie peldētāji varēja izmantot lielo četru peldēšanas celiņu peldbaseinu. Tāpat bija iespēja izmantot baseinu, kas aprīkots ar slidkalniņu, ūdens kaskādi un zemūdens masāžu. Uz mierīgu atpūtu aicināja SPA zona ar saunu, tvaika pirti un džakuzi, – pastāstīja Bērzaunes pamatskolas direktore Ilga Gailuma.
28. novembrī vecāko klašu skolēniem nodarbības vadīja psiholoģe Elīna Ābola. 5. un 6. klases nodarbības tēma – „Laimīgs skolēns – veselīgs skolēns." 7.-9. klases skolēni kopā ar psiholoģi iedziļinājās tēmā par emocionālo vardarbību un savstarpējām attiecībām.
29. novembrī skolā norisinājās fotoorientēšanās pasākums. Katram tika izsniegta karte, kurā bija atzīmētas kontrolpunktu vietas, bet vērīgākie tās varēja atrast arī pēc pievienotajiem fotoattēliem. Katrā kontrolpunktā bija paslēpts kāds burts; no atrastajiem burtiem bija jāizveido pēc iespējas vairāk vārdu.
Savukārt veselības nedēļas izskaņā 1.-4. klases skolēni piedalījās veselīga uztura meistarklasē, ko vadīja Antra Gotlaufa. Tika gatavotas veselīgas konfektes un trīs dažādi kokteiļi.
05.12.2018.