Sausnējas pagastā, tāpat kā daudzviet, 16. novembrī notika pasākums par godu Latvijas dzimšanas dienai.
Visa gada gaitā tika domāts, kā iesaistīt pasākuma tapšanā arī citus pagasta iedzīvotājus.
– Šogad, gatavojoties valsts svētku pasākumam, tika pievērsta īpaša nozīme noformējumam. Tā kā Latvijai apritēja simt gadu, aicinājām iedzīvotājus dalīties ar rakstainajiem cimdiem, no kuriem tika izveidots uzraksts „Latvijai 100". Kopš pagājušā novembra pagasta iedzīvotāji tika aicināti iesaistīties musturdeķa tapšanā, dažādās tehnikās izgatavojot kvadrātiņus, kuri tika sašūti kopā. Lai gan sākumā likās, ka atsaucība nav liela, beigās musturdeķī ir kopā sašūti 66 kvadrātiņi. Šobrīd sienas dekors ir apskatāms saieta nama zālē, – pastāstīja pagasta novadpētniecības speciāliste Ilga Kronīte. – Valsts svētku koncertā piedalījās gan skolēni, gan pirmsskolas izglītības iestādes bērni, kā arī pašdarbnieku kolektīvi. Pasākumu kuplināja
Ērgļu mūzikas skolas pūtēju orķestris.
Katru gadu pasākumā, kas veltīts 18. novembrim, Sausnējas pagastā tiek sveikts Gada cilvēks. Šogad šī tradīcija mainījās.
– Šoreiz koncerta laikā tika sveikts simtgades bērniņš, kas ir vienīgais šogad dzimušais bērns mūsu pagastā. Tāpat pagasta pārvaldes vadītāja Elita Ūdre sveica pagasta iedzīvotājus, kas turpina aktīvi darboties un cīnās uz priekšu. Par pārsteigumu pagasta iedzīvotājiem, pasākuma noslēgumā tika ēsta torte, priecēja krāšņs salūts, –
informēja Ilga Kronīte.
Kā atzina Ilga Kronīte: – Pasākums ir izdevies, jo tas bija plaši apmeklēts, iedzīvotāji bija iepriecināti un gandarīti. Jāatzīst, ka cilvēki kļūst arvien aktīvāki un atsaucīgāki, un tas priecē. Tas ir iemesls, lai turpinātu darboties un tiktu organizēti dažādi pasākumi arī turpmāk.
21.11.2018.