LAUTERES kultūras namā 1. decembrī tiek gaidīti ciemiņi no Latvijas vietām, kuru ģerboņos ir attēlots kāds auglis vai oga.
Stāsta kultūras nama direktore Rudīte Prikule: – Jau pirms vairākiem gadiem tika uzsākta šāda tradīcija, kad pulcējas kopā novadi vai pagasti, kuru ģerboņos ir augļi un ogas. Šī tradīcija tika aizsākta Pūrē, kad „Ābols meklēja draugus". Pirmajā gadā Aronas pagasts nepiedalījās, bet pēc tam viesojāmies Durbē, pagājušajā gadā bijām Krimuldā. Šogad, izlozes kārtībā, ciemiņi ir jāuzņem Aronas pagastam, jo mūsu ģerbonī ir attēlotas pīlādžogas. Tāpēc biedrība „Aronas pīlādzis" aicina pārstāvjus no Pūres, Durbes, Krimuldas, Stalbes, Salas novada un Mētrienas. Paredzēts, ka 1. decembrī visi tiks sagaidīti Madonā, kur tiks organizēta neliela iepazīšanās ar pilsētu, bet vakarā pulksten 19 būs svētku koncerts kultūras namā, kurā piedalīsies gan mūsu pašu pagasta, gan uzaicināto pagastu un novadu pašdarbnieku kolektīvi.
21.11.2018.