Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Šogad iztur vairāk

Redakcija

Autors • 30.05.2007.

Šogad iztur vairāk
Burtu lielums

Šonedēļ noslēdzās jau otro gadu Latvijā rīkotā starptautiskā pretsmēķēšanas kampaņa „Nesmēķējošā klase 2007", kas ir Eiropas Savienības Sabiedrības veselības programmas iniciēts projekts smēķēšanas profilaksē jauniešiem.

Kaut arī Eiropā projekts notiek jau desmito gadu, bet mūsu valstī – tikai otro, tā popularitāte ir krietni augusi, ko raksturo arī Madonas rajona klašu iesaistīšanās "Nesmēķējošās klases 2007" aktivitātēs, par kurām regulāri ir informējis arī "Stars". Pagājušajā gadā projektā iesaistījās 16 rajona skolu klases, bet šogad to skaits jau sasniedza 23, no kurām 7 izturēja līdz projekta beigām (pagājušajā gadā – 4). Statistika ir iepriecinoša.
Aizvakar Madonas rajona padomes ēkā tika sarīkots "Nesmēķējošās klases 2007" noslēguma pasākums, kurā piedalījās gan tās klases, kas spēja izturēt līdz projekta beigām, gan tās, kas dažādu iemeslu dēļ nespēja.
– Šis projekts ir vērsts uz klasi kā kolektīvu, kuram, lai nonāktu līdz veiksmīgam finišam, ir nepieciešama saliedētība. Šajā procesā ne tikai ir jāatturas no smēķēšanas, bet arī apzinīgi jāgatavo un jānosūta atskaites, kā arī jāpiedalās radošās aktivitātēs, un ļoti svarīgi, lai šajos darbos skolēniem būtu atbalsts no skolotāja, kas tos uzmundrinātu un savureiz – pieskatītu. Par šo projektu Latvijā ir ļoti daudz un dažādu diskusiju. Daži pieaugušie par to smīkņā un saka: "Nu gan pienākuši laiki, visi priecājas, sit plaukstas un gādā balvas bērniem, kuri nesmēķē veselus 4 mēnešus. Kad mēs augām, tad tā nebija." Neraugoties uz to, man ir liels prieks, ka palēnām tomēr tā veselīgā dzīve, tas, ka tu vari būt stilīgs ar to, ka dzīvo veselīgi, katru gadu kļūst aizvien populārāka. Ja tādiem maziem solīšiem iesim uz priekšu, tad pēc gadiem desmit mums būs ļoti veselīga sabiedrība, un, ja jau vecāki būs veselīgi, tādi būs arī viņu bērni, kas šos uzskatus pārņems kā normu, – atklājot pasākumu, teica Veselības veicināšanas valsts aģentūras reģionālā koordinatore Gunta Andžāne.

Līdzīgi uzskati par sabiedrības un jo īpaši bērnu veselības veicināšanu bija arī rajona izglītības pārvaldes vadītājai Veronikai Caunei.

– Jūs esat tie, kuri ir izturējuši un uzvarējuši, un man prieks par to, ka esat gatavi cienīt, jo es uzskatu, ka nesmēķēšana pirmām kārtām ir cieņa pret saviem līdzcilvēkiem. Jums novēlu ne tikai izturēt šos mēnešus, kas ir projekta ietvaros, bet arī visu pārējo laiku. Varbūt smēķēšana izskatās stilīgi vienaudžu vidū, bet pieaugušam cilvēkam, redzot skatu, kad kāds maza auguma cilvēciņš velk dūmu, nāk smiekli. Cerams, ka jūs tādi nekad nebūsit. Vēlos teikt arī lielu, lielu paldies skolotājiem, jo bieži vien bez viņu iesaistes informācijas sniegšanā un atskaišu rakstīšanā nekas nebūtu noticis, – norādīja Veronika Caune.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 31.05.2007.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

DIĀNAS ĀBOLTIŅAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px