7. novembrī Ērgļu saieta namā vairāki Ērgļu novada deputāti organizē iedzīvotāju tikšanos, lai iestātos par Rūdolfa Blaumaņa memoriālā muzeja „Braki" mežu ilgtspējīgu apsaimniekošanu, mežu ainavas saudzīgu saglabāšanu.
Kā „Staru" informē Ērgļu novada deputāti Andris Spaile, Māris Olte, Jānis Rešņa un Inga Bite, Ērgļu novada pašvaldība ir izsludinājusi cirsmu izsoli, kas atrodas Ērgļu pašvaldībai piederošajā nekustamajā īpašumā „Braki" Ērgļu pagastā, Ērgļu novadā, saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu. Izsole notiks 14. novembrī pulksten 11 Ērgļu novada pašvaldības domes telpās. Izsolē tiek piedāvāti 27 ha meža Ērgļu novada pašvaldībai piederošā īpašumā „Braki", no kuriem 13 ha ir paredzēta kailcirte (sastāda ap 50% no esošā „Braku" meža), 7 ha – kopšanas cirte un 7 ha – sanitārā cirte. Visi šie 27 ha ir „Braku" muzejam tieši piegulošie meži, kuru izciršana būtiski izmainīs (pēc deputātu domām – degradēs) „Braku" muzeja ainavu.
Izsludinot minēto izsoli, Ērgļu novada pašvaldība nav ņēmusi vērā ne mežu speciālistu, ne Ērgļu novada pašvaldības domes deputātu A. Spailes, M. Oltes, J. Rešņas un I. Bites, ne arī 222 novada iedzīvotāju un biedrības „Vidzemes augstienes meži" ierosinājumus un ieteikumus, kas bijuši vērsti uz „Braku" attīstību un uz saudzīgu mežu apsaimniekošanu Ērgļu novadam tik svarīgā kultūrvēsturiskā teritorijā.
Līdz ar to iesaistīties un apmeklēt plānoto tikšanos ar iedzīvotājiem 7. novembrī pulksten 17 Ērgļu saieta namā aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Kopā ar mežu speciālistiem, novada iedzīvotājiem, novada speciālistiem un deputātiem ir iecere diskutēt un veidot vienotu redzējumu par „Braku" mežu ilgtspējīgu apsaimniekošanu, mežu ainavas saudzīgu saglabāšanu un visas „Braku" teritorijas apsaimniekošanu ar ilgtspējīgas attīstības mērķiem un stratēģiju. Tikšanās laikā deputāti skaidros iedzīvotājiem, kāpēc viņi ir PRET kailcirtēm un mežu izciršanu „Brakos" un kāpēc ir PAR pārdomātu mežu apsaimniekošanu.
Uz tikšanos aicināts arī Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, lai auditorija iegūtu informāciju par šābrīža situāciju un plānoto nākotnes vīziju saistībā ar „Braku" muzeja teritorijas un mežu ainavām. Deputāti ir lūguši domes priekšsēdētāju skaidrot – kāpēc ir izvēlēts tik agresīvs meža apsaimniekošanas veids – 13 ha kailcirtes, kas sastāda 50% no esošā „Braku" meža? Cik, kur, kad un kā tiks izlietoti vai ieguldīti finanšu līdzekļi, ko iegūs pēc „Braku" cirsmu izsoles? Kāds ir un būs novada pašvaldības ieguldījums, lai „Braku" muzeja teritorijā esošie meži un ainavas pēc 5, 10, 20 un vairāk gadiem izskatītos pievilcīgas gan novada iedzīvotājiem, gan tā apmeklētājiem?
– Uz šiem un saistītiem jautājumiem ceram rast atbildes „BŪT vai NEBŪT „Braku" zaļajām ainavām?" tikšanās laikā, – komentē Ērgļu novada tautas kalpi Andris Spaile, Māris Olte, Jānis Rešņa un Inga Bite.
06.11.2018.