Madonas pilsētas svētku ietvaros rīt un parīt būsim liecinieki starptautiskam pūtēju orķestru uznācienam.
Pūtēju orķestri no Lietuvas, Zviedrijas, Čehijas un mūsējie – Madonas kultūras nama pūtēju orķestris – 31. maijā pulksten 11 piedalīsies svētku atklāšanā Saieta laukumā, bet orķestru galvenais uznāciens gaidāms sestdien, 1. jūnijā, kad pulksten 12 pie kultūras nama Skolas ielā pūtēji publiku pārsteigs ar defilē priekšnesumiem. Tas vēl nav viss – vakarā, pulksten 19, uz pūtējiem „balstīsies" lielais svētku koncerts Madonas estrādē.
– Ideja par pūtēju orķestru salidojumu radās pērn pilsētas svētku izskaņā, – atceras Madonas kultūras nama pūtēju orķestra diriģents Andrejs Cepītis (attēlā). – Zviedrijas orķestri neesmu dzirdējis, bet čehu un lietuviešu orķestri ir mākslinieciski augstvērtīgi.
To pašu neapšaubāmi var teikt par madoniešiem.
Aizvadītā gada decembrī mūsu pilsētas orķestris ieguva augstāko punktu skaitu pūtēju orķestru skatē savā dalībgrupā. Šāgada 13. aprīlī, piedaloties Lietuvas atklātajā pūtēju orķestru čempionātā amatierorķestru grupā, kolektīvs ieguva čempionu titulu. Pēc uzstāšanās Madonas pilsētas svētkos šīs nedēļas nogalē Andreja Cepīša vadītais pūtēju orķestris gatavosies prestižajam Tartu pūtēju orķestra festivālam, kas notiks jūlijā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 31.05.2007.
Autore: INESE ELSIŅA