Jebkurš brauciens ārpus valsts ļauj bagātināties ar jauniem iespaidiem. Tie liek darboties emocijām un prātam. Raplas apriņķa (Igaunija) pašvaldība divas dienas ļāva mums, septiņām rajona pirmsskolas izglītības iestāžu mūzikas skolotājām, baudīt igauņu tautas viesmīlību. Cilvēku labvēlīgā attieksme ļāva mums justies gaidītām.
Raplā mūs sagaidīja izglītības nodaļas vadītājs Aivars, ar ko kopā devāmies uz bērnudārziem "Kelluke" (latviski "Zvaniņš") un "Naksitrallid" (latviski "Naktstrollīši"), kur pēc iepazīšanās ar iestādi noklausījāmies bērnu uzstāšanos igauņu valodā.
Iepazīstot pilsētu, neaizmirstamu iespaidu atstāja Raplas kultūras centrā izveidotās piemiņas istabas apmeklējums. Kultūras dzīves dvēselītes klātbūtne ir apgarots noslēpums, ko var sajust tikai ar sirdi. Piemiņa un cieņa liecina, ka tautai, kura atdzīvina savu pagātni, ir arī liela nākotne. Jauki, ka tauta tā godina savus varoņus. Īpaši aizkustinošs bija mirklis, kad kopīgi dziedājām "Pūt, vējiņi" katrs savā valodā.
Vakaru pavadījām draudzīgā atmosfērā un sirsnīgās sarunās
Kaerepere bērnudārzā kopā ar igauņu puses mūzikas skolotājām. Dzirdējām un redzējām senus mūzikas instrumentus un iemācījāmies dažas igauņu tautas rotaļas.
Otrajā dienā apmeklējām bērnudārzu mazā ciematiņā Jarvakandi, kur piedalījāmies bērnu rītā "Diena draugam", jo bija taču 14. februāris. Kopā ar igauņu bērniem gājām rotaļās un svētku noslēgumā viņiem iemācījām latviešu tautas rotaļu "Kas dārzā".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.02.2008.
Autores: INGUNA, SOLVITA,GITA, IVETA, INESE, EVITA, DAIGA