Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju skolēnu brīvlaikā organizē nodarbības skolēniem.
22. oktobrī Madonas muzejā ritēs divas nodarbības par ūdeni un klimata pārmaiņām, ko vadīs Latvijas Dabas muzeja speciālisti. Pulksten 10 pasākums iesāksies ar Madonas muzeja (sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi) organizētā konkursa „Uzmanību – es, tu, mēs un ūdens!" uzvarētāju apbalvošanu. No pulksten 10.20 līdz 11 sekos nodarbība par ūdens piesārņojumu. Tajā dalībnieki noskaidros, kādi ir ūdenstilpju piesārņojuma cēloņi un sekas, uzzinās, kā piesārņojums ietekmē ezeru un upju ekosistēmu, meklēs risinājumu ūdens kvalitātes uzlabošanai un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai.
Pulksten 11 notiks otra nodarbība par klimata pārmaiņu cēloņiem, kurā dalībnieki izvērtēs savus ikdienas paradumus un meklēs risinājumus, kas var palīdzēt izprast videi draudzīgāku dzīvesveidu. Skolēni uzzinās, kas ir siltumnīcefekta gāzes, no kurienes tās rodas, un iepazīsies ar daudziem citiem dabai un cilvēkiem aktuāliem jautājumiem.
19.10.2018.