Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Kalnagravās” šovakar svin jubileju

Redakcija

Autors • 23.02.2008.

“Kalnagravās” šovakar svin jubileju
Burtu lielums

Darbs šeit nebūtu iedomājams bez Skaidras Dzenes, Daigas Madernieces, Ingas Pujates, Guntas Apeles, Daces Kalniņas un Līga Kubas. Ļoti lepojos ar viņiem un viņu vadītajiem kolektīviem, – jubilejas priekšvakarā "Staram" teica tautas nama direktore Valda Kļaviņa, piebilstot, ka "Kalnagravās" vēl mājo neatkarīga retrogrupa "Ķirmji", kas piedalās gandrīz visos pasākumos, un nozīmīgi cilvēki te vēl ir apkopēja Dace Stolere un kurinātājs Jānis Ķirsons.

Divdesmit gadu ir tieši "Kalnagravu" namam, kur ir iespēja izkopt savas intereses un pilnveidoties Sarkaņu pašdarbības kolektīviem, kas rajonā allaž bijuši labāko vidū un kam daudzreiz uzticēts nest pasaulē arī Madonas rajona vārdu.
– Gandrīz katru vakaru lielie logi raida debesīs gaismas starus – kādam kolektīvam notiek mēģinājums. Kā saka mūsu jaunieši – "viss notiek", – ar siltu smaidu stāsta Valda. – Man prieks par jauniešiem, kas palikuši mums uzticīgi, "Resgaļos" dejo arī 5 studenti, kas augstskolās mācās jau otrajā kursā, bet atrod laiku atbraukt uz mēģinājumiem. Lielākā daļa no kolektīva dejojuši jau kopš mazām dienām, bet puse no viņiem ir kolektīva "Labākie gadi" dejotāju bērni. Jāteic gan, ka deju kolektīvu, vokālā ansambļa un teātra "Piņģerots" mēģinājumi notiek arī Sarkaņu pamatskolas zālē.

Pašvaldība sniedz milzīgu atbalstu pašdarbībai. Ne jau velti pilnvērtīgi te var darboties tik daudz kolektīvu – teātris "Piņģerots", deju kolektīvs "Senči", deju grupa "Geizeri", vokālais ansamblis, jauniešu deju kolektīvs "Resgaļi", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Labākie gadi". Esmu pārliecināta, ka šovasar Dziesmu un deju svētkos piedalīsies trīs mūsu deju kolektīvi – "Labākie gadi", "Resgaļi" un "Senči", kaut gan skate būs tikai 11. aprīlī. Arī vokālais ansamblis izvirzīts uz zonas skati.
Uz jubilejas svinībām esam uzaicinājuši arī Jāni Raudu, kas, būdams toreizējā kolhoza "Sarkanais stars" priekšsēdētājs, bija viens no "Kalnagravu" veidošanas dzinējspēkiem. Piedalīsies arī bijušie deju kolektīvu vadītāji un citi viesi.

Pēc jubilejas "Kalnagravām" gan vajadzīgs kārtīgs remonts, jo laika zobs darījis savu. Bet šobrīd – liels paldies pagasta cilvēkiem un pašvaldībai par brīnišķīgo sadarbību, – saka Valda Kļaviņa.

Autore: ASTRA ZAGORSKA

VALDAS KĻAVIŅAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px