Ceturtdienas pēcpusdienā redakcijā tika saņemts zvans no kāda Liezēres iedzīvotāja ar jautājumu, kad tiks pieslēgta apkure.
Jau vairākus gadus par siltumu Liezēres daudzdzīvokļu mājās gādā SIA „Madonas siltums". Šogad drēgnais rudens ir atnācis ātrāk, un iedzīvotāji interesējas, kad beidzot tiks pieslēgta apkure. Šo jautājumu uzdevu SIA „Madonas siltums" siltuma tehnoloģijas inženierim Andrim Lielvalodim.
– Paredzamais laiks, kad Liezēre tiks pieslēgta apkurei, ir apmēram 15. oktobris. Vispirms katlumājai tiks mainīts apkures katls. Līdz šim tika kurināts ar malku, turpmāk siltuma padeve tiks nodrošināta automātiski. Iemesls, kāpēc tiks mainīts katls, ir saistīts ar klientu komfortu. Diemžēl Liezērē ir maza katlumāja, tikai divām daudzdzīvokļu mājām tiek nodrošināts siltums, un tur bieži bijušas dažādas problēmas. Nolēmām, ka situācija ir jāmaina un tiks uzstādīta automātiska sistēma. Tas nozīmē, ka uz vietas nebūs cilvēka un, ja radīsies kāda problēma, uz telefonu atnāks paziņojums un radusies situācija tiks risināta. Iepriekš bieži bijušas iedzīvotāju sūdzības, kas saistītas tieši ar kurinātāju darbu, – pastāsta Andris Lielvalodis.
Tāpat kā līdz šim, arī turpmāk Vidzemes ielas 7 un Vidzemes ielas 3 māju vecākajiem būs piekļuve siltummezgliem, lai, vienojoties ar māju iedzīvotājiem, regulētu temperatūru, līdz ar to dzīvokļos būs siltāks vai vēsāks.
Turpina Andris Lielvalodis: – Manuprāt, uzstādot šo katlu, dzīvokļos būs lielāks komforta līmenis, īpaši naktīs. Māju vecākie varēs regulēt temperatūru atbilstoši gaisa temperatūrai. Līdz šim mums gan nav šādas prakses, ka viss notiks automātiski un nebūs piesaistīti kurinātāji. Šobrīd šķiet, ka viss norit pēc iecerētā plāna un ieguvēji būs gan Liezēres iedzīvotāji, gan SIA „Madonas siltums". Uzņēmums, ar kuru ir noslēgts līgums par automātiskās sistēmas uzstādīšanu, ir apņēmies darbus veikt divu nedēļu laikā, lai iedzīvotāji pēc iespējas ātrāk saņemtu kvalitatīvu mūsu pakalpojumu. Tāpat līdz apkures sezonas sākumam ir ieplānots izveidot siltumtrasi uz ambulanci. Ir izstrādāts projekts, kas tuvākajās dienās tiks iesniegts būvvaldē.
Arī Liezēres pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Vāvere uzsver:
– Mainot apkures katlu uz automātisko sistēmu, ieguvēji būs iedzīvotāji. Jaunais katls noteikti būs efektīvāks, un uzskatu, ka šis ir pareizākais risinājums, jo apkurināmā platība Liezērē nav liela. Jebkurš darbs ir jādara produktīvi. Saziņā ar SIA „Madonas siltums" noskaidroju, ka nepieciešamības gadījumā ir iespēja sākt apkures sezonu, jo iepriekšējais katls vēl nav demontēts.
03.10.2018.