Šogad Madona atzīmē pilsētas izglītības sistēmas simtgadi. Madonā ir četras vispārizglītojošās skolas, kuru vidū – 60 gadu jubileju sasniegusī Madonas vakara un neklātienes vidusskola. 13. februārī Madonas mūzikas skolas Laimas zālē pulcējās šīs skolas pārstāvji – skolotāji, audzēkņi, pilsētas domes darbinieki, rajona izglītības pārvaldes vadītāja, kolēģi, lai piedalītos svinīgā pasākumā, kura laikā tika iesvētīts Madonas vakara un neklātienes vidusskolas karogs.
Ikdienā skolas dzīve rit Madonas pilsētas 1. vidusskolas telpās, skolā mācās 130 audzēkņu, strādā 19 pedagogu. Skolas direktore ir Varvara Maksimčika.
– Madonas vakara un neklātienes vidusskola dibināta 1948. gada 12. februārī, – klātesošajiem atgādināja Varvara Maksimčika. – Sākotnēji skolā bija divas plūsmas: latviešu un krievu, uz skolu vakarskolēni gāja katru dienu pēc darba.
Pirmais izlaidums notika 1949. gada 21. jūnijā. Skolas absolventu skaits bija neliels: direktors Kārlis Gaujēns par pamatskolas beigšanu pasniedza 8 apliecības. 1950. gadā par vidusskolas beigšanu tika izsniegti 12 atestātu.
60. gados skola sāka darboties kā konsultpunktu sistēma. Konsultpunkti bija atvērti pamatskolās, vidusskolās. Viens no interesantākajiem konsultpunktiem bija Aronas pagastā, Sauleskalnā, kur mācījās „Lauktehnikas" strādājošie jaunieši vecumā līdz 30 gadiem. Mācības notika sesijas veidā: katru mēnesi nedēļas garumā jaunieši mācījās un kārtoja ieskaites. Darba devējs saglabāja vidējo algu un apmaksāja mācību laiku.
80. gados klātienes klase palika tikai Varakļānos. Tolaik bija vislielākais absolventu skaits, piemēram, 1986. gadā 12. klasi beidza 124 skolēni.
Vairāk lasiet laikrkastā STARS. 23.02.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto